mierniki-paliwa

Stop kradzieżom paliwa, dzięki miernikom paliwa

Rosnące ceny paliwa sprawiają, że zależy Ci na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu swojego pojazdu? A może obawiasz się, że padniesz ofiarą kradzieży paliwa? W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem może okazać się miernik zużycia paliwa, który służy do pomiaru rzeczywistego zapotrzebowania na paliwo w pojazdach bazujących na silnikach Diesla z rzędową i rotacyjną pompą wtryskową oraz silnikach z niskociśnieniowymi, sekcyjnymi pompami wtryskowymi.

Warto wiedzieć, że w przypadku takich mierników, rodzaj pojazdu nie ma tu wielkiego znaczenia: to mogą być samochody dostawcze i ciężarowe, autobusy, lokomotywy spalinowe, czy ciągniki rolnicze, dźwigi, równiarki oraz walce.

Istnieją również mierniki paliwa przystosowane do nowoczesnych silników z układami wtryskowymi common-rail. Taki licznik można zazwyczaj montować w kabinach pojazdu, dzięki czemu zużycie paliwa może być na bieżąco kontrolowane przez kierowcę, by ten mógł starać się zużywać go jak najmniej.

Miernik paliwa to przede wszystkim prosty sposób by zapobiec kradzieżom paliw, uniemożliwić jakiekolwiek nadużycia w gospodarce paliwowej przedsiębiorstw, czy też by skutecznie przyczynić się do większej efektywności w wykorzystywaniu paliwa. Mierniki są zabezpieczone przed możliwościami manipulacji, dzięki czemu korzystanie z nich jest pewne i w pełni bezpieczne.

Dzięki miernikom paliwa – poziom paliwa i jego zużycie nie musi być już dłużej wyzwaniem dla żadnego kierowcy. Licznik paliwa ułatwia organizację jazdy, gdyż w prosty sposób pozwala zagospodarować paliwem, a to wszystko, dzięki możliwości bieżącego kontrolowania każdego jego zużycia. To wszystko sprawia, że paliwo nie będzie miało już dłużej tajemnic dla kierowcy i pracodawcy.