Wykorzystywanie samochodów służbowych w celach prywatnych

Jak wiadomo nie od dziś, najlepszym samochodem na świecie jest oczywiście samochód służbowy. Pracownicy dobrze o tym wiedzą i wykorzystują firmowe auta bardzo często w celach prywatnych. Samochód służy im nie tylko w celu dotarcia do pracy, ale jeżdżą robić nim zakupy, odwożą dzieci na basen, czy nawet podróżują nim na wakacje. Niestety właściciele firm byli do tej pory zazwyczaj bezradni.

Dziś na rynku dostępne jest bardzo proste i tanie rozwiązanie – monitoring GPS. Dzięki temu prostemu systemowi, właściciel firmy może kontrolować, czy samochód służbowy jest  wykorzystywany tylko i wyłącznie do celów przedsiębiorstwa. Za sprawą GPSu online zarządzający firmą ma ciągły, mobilny dostęp do informacji na temat położenia aut firmowych i zmianie ich lokalizacji po godzinach pracy.

Oczywiście niekiedy pracownicy mają zgodę właścicieli firmy na korzystanie z aut służbowych do celów prywatnych. Zastosowanie takie jest możliwe pod warunkiem, że zostanie odnotowane w dokumentacji, a pracownik uiści za nie odpowiednią kwotę. Dzięki nadajnikowi GPS firma nie musi prowadzić osobnej dokumentacji, bo kierownik dostaje raporty na ten temat drogą mailową poprzez system GPS online.Zwiększa to kontrolę zarządzającego i powoduje, że sami pracownicy również bardziej się pilnują, aby rzetelnie korzystać z  zasobów firmy.

Zastosowanie monitoringu GPS w autach służbowych przynosi wiele korzyści firmom wykorzystującym ten system. Przede wszystkim oszczędza ich pieniądze – zmniejsza koszty paliwa i koszty eksploatacji aut. Oprócz tego nadajniki GPS zwiększają  kontrolę właścicieli nad zasobami firmy – samochodami służbowymi oraz nad pracownikami poprzez nadzorowanie ich użytkowania aut przedsiębiorstwa. Znając postępujące zastosowanie nowych technologii w przedsiębiorstwach, prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać, iż każda firma będzie wykorzystywała takie nadajniki w swoich samochodach.