Zdrowie

Jak rośnie brzuch w ciąży?

Jak rośnie brzuch w ciąży?
Jak rośnie brzuch w ciąży?

Kiedy na teście ciążowym pojawią się magiczne dwie kreseczki żadna kobieta nie ma wątpliwości, że pod sercem nosi nowe życie. Wiąże się to z odczuwaniem ogromnej radości, ale także strachu przed nieznanym. Aby nie zmącić szczęścia związanego z przyjściem na świat nowego członka rodziny konieczne jest dbanie o brzuch już od pierwszych tygodni.

Bio oil w ciąży – pielęgnacja od pierwszy dni

Ciąża ma to do siebie, że konkretne partie ciała kobiety rozrastają się. Zwiększenie masy ciała, czasem niekontrolowane, przekłada się na to, że istnieje duża szansa na pojawienie się rozstępów. W pierwszej fazie wyglądają one jak różowo-czerwone paski bądź pajączki o nieregularnym wyglądzie, a z biegiem czasu zmieniają swój wygląd w białe blizny. Żeby ich uniknąć istnieje szereg zaleceń o których mówią wprost zarówno lekarze, jak i pielęgniarki, a przede wszystkim mamy, które już wydały na świat ukochane potomstwo. Bio oil w ciąży to rozwiązanie, które powinna wziąć pod uwagę każda kobieta. Wiąże się to z faktem, że ciążowy brzuszek natłuszczać trzeba, a olejek posiadający w swoim składzie wszystkie pożądane substancje i składniki nada się do tego zadania idealnie. Najlepszą porą na masaż jest wyjdzie spod prysznica. Skóra jest wtedy nawilżona, pory otwarte, co sprawia, że kosmetyk wchłania się szybko oraz przyniesie pozytywne rezultaty. Bio oil w ciąży to również wybór kobiet, które zaniedbały pierwszy etap pielęgnacji brzuszka i w trakcie intensywnego wzrostu, który odbywa się przede wszystkim w trzecim trymestrze zauważyły niekorzystnie wyglądające zmiany skórne. Nieważne czy od pierwszych, a może od ostatnich dni, bio oil to skuteczna walka z niepożądanym wyglądem skóry, który musi mieć na uwadze kobieta w ciąży.

W jaki sposób zmienia się brzuch w ciąży?

Nie można jednoznacznie określić ile powinien bądź jak dużo rośnie brzuch w trakcie ciąży. Każda kobieta jest inna, dzieci są oprócz tego różnie ułożone, mają inną wagę oraz proporcje. Właśnie dlatego można mówić jedynie o ogólnych zmianach, którymi jednak nie należy się zbytnio sugerować. W trakcie trwania pierwszego trymestru kobieta nie zauważa znacznych zmian w wyglądzie swojego ciała. Odrobinę rośnie jej biust, a brzuszek wygląda tak jakby zjadła porządny posiłek. W drugim trymestrze piersi zwiększają się jeszcze bardziej, poszerzają się biodra, a brzuch wyraźnie odstaje już i powoli zaczyna wyglądać jak piłka. W trzecim trymestrze następuje intensywny wzrost masy ciała na brzuchu oraz biodrach. Wtedy pojawiają się najczęściej rozstępy właśnie, dlatego bio oil w ciąży musi znaleźć się z każdej kosmetyczce.

1 Comment

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię