Zdrowie

Jak wybrać najlepszy abonament medyczny dla siebie i swojej rodziny?

Jak wybrać najlepszy abonament medyczny dla siebie i swojej rodziny
Jak wybrać najlepszy abonament medyczny dla siebie i swojej rodziny

Abonament medyczny w prywatnej placówce zdrowia może poprawić dostęp do lekarza rodzinnego, lekarzy specjalistów oraz szerokiej gamy badań i innych procedur medycznych. Czym warto się kierować przy wyborze takiego abonamentu?

Polacy wybierają prywatną opiekę zdrowotną

Chociaż większość Polaków ma opłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne, to jednak nie zawsze korzysta z usług NFZ. Wynika to głównie z faktu, że państwowa służba zdrowia to słabszy dostęp do nowoczesnych usług medycznych oraz długie oczekiwanie na wizytę, szczególnie u specjalistów.

Właśnie dlatego wtedy, gdy potrzebna jest szybka pomoc, odwiedzana jest przychodnia prywatna. Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie dostępne są takie placówki. W prywatnych centrach medycznych, na przykład w centrum CMP, do dyspozycji jest pełna gama usług dostępnych zarówno w ramach POZ – podstawowej opieki zdrowotnej, jak również opieki specjalistycznej.

Prywatny abonament medyczny – dodatkowe wsparcie dla Ciebie i Twojej rodziny

Te osoby, które często korzystają z prywatnej opieki zdrowotnej, powinny zapoznać się bliżej z ofertą prywatnych abonamentów medycznych. To specjalny rodzaj abonamentu, który działa podobnie do ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ. Za określoną sumę daje dostęp do szerokiej gamy usług medycznych.

Dzisiaj niemalże każda dobra przychodnia prywatna może zaproponować swoim pacjentom abonament medyczny. Abonamenty te oferowane są również przez sieci placówek medycznych. Jak wybrać odpowiednią ofertę dla siebie oraz dla najbliższych?

Abonament medyczny w prywatnej przychodni dopasowany do potrzeb pacjentów

Najlepiej wybrać taki abonament medyczny, który będzie dostosowany do potrzeb jego użytkownika – lub użytkowników, gdy mowa o rodzinie.

Abonamenty różnią się głównie dostępem do lekarzy specjalistów, a także zakresem dostępnych badań diagnostycznych i laboratoryjnych. Mogą także obejmować dodatkowe usługi, na przykład w ramach stomatologii oraz rehabilitację czy zabiegi.

Warto zatem sprawdzić, jakie usługi wchodzą w zakres konkretnych abonamentów i wybrać taki, który zapewni najlepsze wsparcie dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię