Popularna tlenoterapia stanowi obecnie jedną z najchętniej wybieranych form naturalnego leczenia rozmaitych dolegliwości oraz coraz częściej jest wykorzystywana jako sposób na poprawę samopoczucia. Czy rzeczywiście zadziałanie na ludzki organizm czystymi masami tlenu w dużej ilości jest w stanie aż tak polepszyć jego kondycję? Zobacz poniżej.
Wcale nie nowość
Wraz z biegiem czasu zmieniły się trendy dotyczące preferowanego przez ludzi stylu życia a co za tym idzie nastąpił w pewnym sensie powrót do tego, co ekologiczne i maksymalnie nieszkodliwe oraz niewywołujące skutków ubocznych. W konsekwencji tego kuracje takie jak tlenoterapia często uznawane są za nowinki medyczne podczas gdy w gruncie rzeczy leczenie różnorodnych schorzeń tlenem było modne już w siedemnastym stuleciu. Coś, co stanowiło odpowiednik dzisiejszych, nowoczesnych urządzeń zwanych koncentratorami tlenu, powstało dokładnie w 1662 roku. Autorem wynalazku określanego mianem „domicilium” był brytyjski naukowiec Nathaniel Henshaw. Dzięki jego nietypowej jak na te czasy konstrukcji technologicznej możliwe stało się wprowadzenie na stałe do medycyny tak zwanej tlenoterapii hiperbarycznej. Chorzy na szereg wielorakich chorób przewlekłych, zwłaszcza związanych z dysfunkcjami dróg oddechowych, wchodzili do specjalnych komór, które stanowiły szczelne pomieszczenia wypełnione tlenem. Przez zwiększenie ciśnienia atmosferycznego znacząco przyspieszano proces gojenia się ran, jak również powrót do pełnej sprawności w przypadku wielonarządowych urazów wymagających długotrwałej rehabilitacji. Dopiero po trzech stuleciach, tlenoterapię udało się przenieść do domowego zacisza.
Komfort leczenia
Współcześnie pacjenci mają możliwość leczenia się tlenoterapią we własnych czterech kątach. Wszystko to jest realne za sprawą innowacyjnych rozwiązań technicznych i produkcji pionierskich maszyn zwanych mobilnymi koncentratorami tlenu. Tego rodzaju urządzenia można swobodnie przenosić w dowolne miejsce, raz na jakiś czas ładując. Dodatkowo, ci chorzy, którzy wymagają stałego dostępu do czystych mas powietrza z koncentratora, mają sposobność wypożyczenia typowo szpitalnej aparatury jaką stanowią koncentratory stacjonarne. Na rynku medycznym funkcjonuje mnóstwo wartych polecenia, profesjonalnych punktów wynajmu sprzętu lekarskiego, w tym także wyżej wspomnianych koncentratorów. Jedną ze znanych marek z dużym doświadczeniem na koncie jest Elektrotechmed. Klient wypożycza wybrany model urządzenia na interesujący go okres, a po upływie tego czasu może przedłużyć dotychczasową umowę, albo zdecydować się na wybór innego, na przykład wyższego jakością sprzętu.
Dodaj komentarz