Uroda

Przygotuj ciało na lato

Przygotuj ciało na lato
Przygotuj ciało na lato

Ciało  może i powinno być powodem do dumy. Media i rynek modowy lansują modę na określoną sylwetkę. Tak samo jak proporcje figury  ważny, jest stan skóry.  Latem szczególnej troski potrzebuje skóra twarzy, która w wyniku wystawienia na bezpośrednie promieniowanie słoneczne jest bardziej narażona na przebarwienia, a nawet poparzenie słoneczne.

Kremy do twarzy – podstawa codziennej pielęgnacji

Twarz jako nieodsłonięta część ciała narażona jest na wszelkiego rodzaju czynniki środowiskowe. Po jej wyglądzie można rozpoznać zmęczenie, problemy skórne, nastrój. Widać na niej wszelkie zanieczyszczenia. Prawidłowa pielęgnacja skóry chroni przed chorobami, przebarwieniami i poparzeniami/odmrożeniami. Latem najgroźniejsze dla skóry twarzy są poparzenia słoneczne, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do nowotworu.  W wyniku działania promieni UVA, które dociera do ziemi nawet w pochmurne dni ,skóra przechodzi proces starzenia się i szarzeje.  Z kolei promieniowanie UVB wpływa na syntezę witaminy D, ale także jest przyczyną bolesnych poparzeń skóry. Podstawą pielęgnacji skóry powinien być dobry krem do twarzy, a w okresie wiosenno -letnim także krem z filtrami przeciwsłonecznymi.

Jak wybrać dobry krem do twarzy?

Stres, suche powietrze, niewłaściwa dieta, brak snu, zanieczyszczenia powodują, że „kondycja skóry” pogarsza się – można zaobserwować na swojej twarzy szarzenie, wiotczenie, utratę jędrności, szorstkość i podrażnienia oraz zatkane pory. Aby zapobiec takim sytuacjom, należy stosować dobrej jakości nawilżające kremy do twarzy. Regularne stosowanie kremów wspiera odbudowę komórek skóry.  Krem należy dobierać do rodzaju skóry i powinien mieć  dobrą konsystencję, czyli wchłaniać się w naszą skórę niemal natychmiast po aplikacji.  Kupując krem do twarzy, warto zwrócić uwagę na filtr przeciwsłoneczny i właściwości nawilżające. Dobry krem nie powoduje błyszczenia skóry i zawiera odpowiednie witaminy.

Godne zaufania kosmetyki do opalania

Najważniejszym parametrem przy zakupie kremu do opalania jest wysokość filtra, ponieważ w ten sposób określa współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Wydłuża czas ekspozycji skóry na działanie promieniowania UV bez zagrożenia poparzeniem słonecznym. Średni bezpieczny czas opalania się na słońcu bez kremu to 15 minut. SPF 5 oznacza kosmetyk, który wydłuża ten czas pięciokrotnie, czyli do 75 minut. Im wyższy współczynnik SPF, tym dłużej można przebywać na słońcu. Krem do opalania doskonale chroni i nawilża skórę, dlatego zalecany jest do stosowania zarówno latem, jak i podczas zimowych dni.

Latem skóra narażona jest na jeszcze jeden niekorzystny czynnik- promieniowanie ultrafioletowe.  Stosowanie odpowiednich kosmetyków przygotowuje skórę do lata i chroni ją przed poparzeniem oraz chorobami nowotworowymi. Poparzeniom słonecznym można zapobiegać, spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu. Prażenie się na słońcu bez ruchu jest czynnikiem zwiększającym ryzyko poparzenia słonecznego i uszkodzenia skóry.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię