Zdrowie

5 pomysłów jak osiągnąć jesienny spokój hygge

5 pomysłów jak osiągnąć jesienny spokój hygge
5 pomysłów jak osiągnąć jesienny spokój hygge

Komfort, przytulność i ciepła atmosfera. To hygge – duński styl, który stawia na harmonijny dom. Zainspiruj się skandynawskim przewodnikiem po szczęściu i stwórz w domu przyjazną atmosferę, której nie zepsuje nawet ponura jesienna pogoda.

Czy wiesz, że Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie? Dzieje się tak pomimo długiej zimy, ponurej pogody i braku światła. Jednocześnie ich przepis na szczęście jest prosty. To harmonijny dom, w którym czują się dobrze, mimo że za oknami szaleje zamieć. Stworzenie domu w duchu hygge nie jest trudne, wystarczy kilka ciepłych dodatków do mieszkania. Możesz wybrać wszystkie produkty hygge w jednym miejscu na FAVI.pl.

Stwórz nastrój oświetleniem

Podstawowym elementem przytulnego domu według hygge jest nastrojowe oświetlenie. Zamiast lampy sufitowej proponujemy oświetlanie świecami i małymi lampkami, takimi jak diody LED lub girlandy. A ponieważ zapachy również odgrywają dużą rolę w hygge, nie można pominąć w domu lamp zapachowych. Płonący płomień świecy tworzy odpowiednią atmosferę, a zapach dopełnia perfekcji. Wybierając olejki eteryczne, postaw na te ze szczyptą cynamonu, bergamotki lub drzewa sandałowego.

Wskazówka FAVI: Zasada mniej znaczy więcej dotyczy również zapachu we wnętrzu. Dlatego do lampy aromatycznej ostrożnie dozuj olejki eteryczne. Na przykład – do salonu o powierzchni 25 m2 wystarczy 5 kropli olejku.

Postaw na wygodny relaks

Gdy za oknami szaleje deszcz ze śniegiem, nie ma nic lepszego na świecie niż wylegiwanie się na kanapie w domu. Udekoruj swoją sofę mnóstwem miękkich poduszek i ciepłym kocem. Jeśli chcesz, aby salon hygge był jak z katalogu, sięgnij po imitacje futra, szydełkowane pledy oraz dzianinowe poszewki na poduszki.

Wpuść do domu naturę

Wnętrza skandynawskie charakteryzują neutralne odcienie i naturalne materiały. To samo dotyczy dekoracji. Uspokój swój dom pomysłowymi, naturalnymi akcesoriami, po które nie musisz daleko sięgać. Zamiast kwiatów umieść w wazonie owoce róży lub kilka gałęzi drzew iglastych.

Stwórz swój hyggekrog

Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w domu rodzinnym, czy w kawalerce. Możesz stworzyć hyggekrog lub przestrzeń, która będzie należeć tylko do Ciebie, gdziekolwiek. Istotne jest, abyś mógł się tu zrelaksować z ulubioną książką lub filiżanką dobrej kawy i zapomnieć o wszystkich zmartwieniach. Możesz stworzyć idealny hyggekrog w wygodnym uszaku, czy na kanapie.

Otocz się komfortem

W miesiącach zimowych otul swój dom ciepłym płaszczem. Podłogi przykryj dywanami z wysokim włosiem, udekoruj okna zasłonami w kolorach ziemi i kup zapas ulubionych herbat do spiżarni. I nie zapominaj, że sterylny porządek nie jest pożądany we wnętrzach skandynawskich. Drobne elementy, takie jak książka na stole lub otwarta butelka wina, nadają domowi odpowiednią atmosferę hygge.

zdjęcie: Unsplash.com

1 Comment

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię

  • Ostatnio właśnie natrafiłam na ten style i muszę przyznać, że od razu się w nim zakochałam. Hygge dla mnie powoduje wewnętrzne szczęście i spokój psycho-fizyczny