Uroda

Co na kurze łapki? Mały przewodnik po składnikach kremów pod oczy

Co na kurze łapki

Kurze łapki to zmarszczki mimiczne pojawiające się w okolicach oczu. Gdy mrużymy powieki lub uśmiechamy się, zarysowują się mocniej na twarzy. Wyglądają jak ślad kurzej nóżki, stąd ich nazwa. Mogą pojawić się już w okolicach 25. roku życia, a gdy zbliża się czterdziestka pogłębiają się. Jakich składników szukać w kremach pod oczy, aby im przeciwdziałać?

Jak wybrać dobry krem pod oczy?

Kremy pod oczy powinny mieć lekką konsystencję i zawierać maksymalnie kilka składników aktywnych. Dlaczego? Ponieważ skóra w okolicach oczu jest cieńsza niż na innych fragmentach twarzy i może mieć problem z przyswajaniem zbyt dużej ilości substancji. Jeśli konsystencja kremu będzie niewłaściwie przygotowana lub formuła będzie za mocno obciążająca, wrażliwy obszar może reagować opuchlizną. Oczy będą podpuchnięte i zasinione, a przecież nie o to chodzi. Krem musi być dopasowany do Twojego wieku i łatwo się wchłaniać.

Krem na kurze łapki – pielęgnacja dzienna i wieczorna

W pielęgnacji dziennej nie powinno więc zabraknąć lekkiego kremu pod oczu. Może mieć formę żelu z emolientem o działaniu nawilżającym i ochronnym. Niektóre produkty zawierają też filtry przeciwsłoneczne – są one istotne, ponieważ promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry. Ponieważ promienie UV przenikają nie tylko przez chmury, ale również przez szyby zaleca się stosować filtry SPF przez okrągły rok.

Na noc możesz sięgnąć po bogatsze kosmetyki zawierające witaminy, składniki delikatnie natłuszczające, odżywcze i wspomagające regenerację. Ważne, by wybierać produkty przeznaczone konkretnie do pielęgnacji okolic oczu – najlepiej przebadane w tym kierunku.

Składniki przeciwdziałające kurzym łapkom

Aby wspomóc regenerację skóry oraz syntezę kolagenu i elastyny, warto wybrać kremy pod oczy, których składniki będą pracowały na korzyść skóry. Co zastosować na kurze łapki pod oczami? Do najskuteczniejszych należą:

  • peptydy i neuropeptydy – pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zmniejszają też widoczność kurzych łapek,
  • niacynamid – czyli witamina B3, która nawilża skórę, pobudza ją do regeneracji, działa przeciwzapalnie i delikatnie lizinguje skórę,
  • kwas hialuronowy – król składników nawilżających,
  • witamina C – antyoksydant, który rozpromienia skórę i pobudza do produkcji kolegenu i elastyny,
  • ceramidy – odbudowują naruszoną warstwę hydrolipidową, wygładzają i ujędrniają skórę,
  • kolagen – zapobiega utracie wody z naskórka, tworząc rodzaj okluzji na twarzy.

Co jeszcze można zrobić, by uniknąć zmarszczek w młodym wieku?

Pielęgnacja skóry wokół oczu, regularne i intensywne jej nawilżanie oraz ochrona i odżywienie to nie wszystko. Możesz też zafundować sobie codziennie delikatny masaż. Od tego są kamienne masażery, kamienie gua sha, a także kosmetyki z rollerami. Możesz też delikatnie opukiwać skórę opuszkami palców przy codziennej aplikacji kremu. Masaż skóry pomaga lepiej dotlenić tkanki. Dla zachowania ładnego wyglądu ważny jest też zdrowy tryb życia – dieta bogata w witaminy, codzienny ruch i picie co najmniej 2 litrów wody dzienne. Pamiętaj, że to co robisz dla siebie każdego dnia, procentuje w przyszłości dobrym samopoczuciem i pięknym wyglądem.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię