Kuchnia

Czy kubek termiczny to to samo co termos?

Czy kubek termiczny to to samo co termos
Czy kubek termiczny to to samo co termos

Coraz częściej poprawiamy swoją kondycję psychofizyczną, spędzając czas na świeżym powietrzu. Dopełnieniem odprężającej chwili wytchnienia są pyszne napoje i posiłki, które zawsze lepiej smakują na otwartej przestrzeni. Możliwość zabrania napoju lub żywności jest komfortowa również podczas pracy zawodowej, przerwy w zajęciach szkolnych lub na uczelni.

Kubek termiczny a termos – czym się różnią?

Kubki termiczne mają mniejszą pojemność niż termos. Zazwyczaj możemy spotkać je w wydaniu od 300 ml do 500 ml, co odpowiada ilości, jaką zmieścimy w około 2 szklankach napoju. Stąd kubek termiczny staje się idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy zabrać poranną ciepłą herbatę lub kawę ze sobą, gdy nie zdążyliśmy wypić jej w domowym zaciszu. Najlepsze kubki termiczne utrzymują temperaturę nawet przez 9 godzin, mogąc nam towarzyszyć przez cały dzień pracy lub nauki poza domem. Bez problemu umieścić je można w torbie lub plecaku bez towarzyszącej obawy, iż nasz napój rozleje się, uszkadzając przy tym ważne dokumenty, notatki czy laptopa.

termos obiadowy

Termosy charakteryzują się zdecydowanie większą pojemnością i rozmiarem. Możemy w nich zabrać około 1 litr napoju. Jest to świetnym pomysłem, gdy korzystać z niego będzie więcej osób, wyjeżdżamy w dłuższą podróż autem lub wybieramy się na działkę bądź piknik. Dobry termos zagwarantuje utrzymanie ciepłoty napoju nawet do 24 godzin, a dodatkowe kubki, które często pełnią funkcję zakrętek, zabezpieczających przed wylaniem się herbaty lub kawy, skutecznie ułatwią napicie się.

Termos na obiad – czym jest?

kubek termiczny

Termos obiadowy to kolejne ułatwienie spożywania – tym razem posiłku, podczas spędzania czasu poza domem. Spożycie pełnego drugiego dania, a nawet pożywnej zupy nie będzie już problemem. Termos obiadowy utrzyma temperaturę naszego dania przez około 4 godziny, a w wielu zestawach spotkać możemy dołączone, bardzo praktyczne sztućce. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób pracujących, wyjeżdżających i dzieci w wieku szkolnym. Termos na jedzenie sprawi, że nie będziemy musieli bać się o to, co zjadła nasza pociecha. Osoby dbające o zachowanie smukłej sylwetki i ćwiczące, nie będą wystawione na pokusę szybkiej przekąski lub wizyty w restauracjach typu fast-food. Zbilansowany posiłek w lekkim i wyjątkowo odpornym termosie na obiad, którego dopełnieniem będzie kubek termiczny do zabrania ze sobą wszędzie, a czyszczenie ich nie zajmie długiego czasu.

Kubki termiczne i termos na jedzenie – gdzie kupić?

termos na obiad

Kubki termiczne i termosy obiadowe bardzo ułatwią nam codzienne posiłki poza domem. Ważnym jest, by te rozwiązania pochodziły ze sprawdzonych i zaufanych firm. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że spełnią one wszystkie nasze oczekiwanie. Naprzeciw klientom zainteresowanym zakupem kubka termicznego lub termosu na jedzenie wychodzi Twój Lunch Box, oferując tylko sprawdzone, wysokiej jakości produkty. Cały wachlarz propozycji znajdziemy na www.twojlunchbox.pl a w nim produkty:

  • gwarantujące 100% szczelności,
  • z silikonem dla łatwego utrzymania i nieprzemieszczania się,
  • doskonale nadające się do kontaktu z żywnością,
  • przeciwdziałające rozwojowi mikroorganizmów,
  • wykonane z najwyższej klasy materiałów jak np. stal szlachetna,
  • łatwe do umycia,
  • lekkie,
  • wytrzymałe,
  • utrzymujące temperaturę wyjątkowo długo,
  • w ciekawych, innowacyjnych kolorach i wzorach.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię