Moto

Czym cechują się zbiorniki na płyn AdBlue?

Czym cechują się zbiorniki na płyn AdBlue?
Czym cechują się zbiorniki na płyn AdBlue?

Płyn AdBlue ma postać roztworu mocznika o stężeniu 32,5% i wody demineralizowanej. Dlaczego się go stosuje? Jego podstawowym zadaniem jest oczyszczanie spalin z niebezpiecznych tlenków azotu. Magazynowanie i przechowywanie płynu AdBlue wymaga zapewnienia odpowiednich warunków. Do tego celu służą specjalistyczne zbiorniki o nie wszystkim znanych właściwościach. Warto przeczytać poniższy artykuł, który opisuje cechy zbiorników na AdBlue.

AdBlue — popularna substancja chemiczna

Omawiając cechy dobrego zbiornika na płyn AdBlue, powinniśmy się dowiedzieć, czym jest ten płyn? Jest to substancja chemiczna, która powstaje na skutek połączenia dwóch składników: granulowanego mocznika z wodą destylowaną. Powszechna nazwa roztworu to DEF (Diesel Exhaust Fluid). W tłumaczeniu na język polski znaczy tyle, co płyn do układów wydechowych silników Diesla. AdBlue sprzyja naszemu środowisku, jednak należy go właściwie przechowywać.

Charakterystyka zbiorników

Jak tłumaczy specjalista ze sklepu ze zbiornikami na AdBlue:
Pojemniki przede wszystkim zapewniają znakomitą izolację cieplną. Warto również wiedzieć, że do podstawowego wyposażenia zbiorników zalicza się system grzewczo-wentylacyjny. To dzięki niemu zgromadzony preparat zachowuje optymalne warunki termiczne. Dopuszczalna temperatura przechowywania AdBlue mieści się w przedziale od 6 do 250C.

Zagłębiając się w cechy zbiorników na płyn do AdBlue, nie sposób pominąć pozostałych właściwości pojemników. Dystrybutory oferowane przez producentów charakteryzują się:

 • brakiem potrzeby renowacji i konserwacji,
 • bezproblemowym transportem cieczy,
 • łatwą obsługą – sposób napełniania i opróżniania zbiornika nie jest skomplikowany,
 • bezpiecznym użytkowaniem,
 • ogólnodostępnością.

Stacjonarne i mobilne zbiorniki na AdBlue są wydajne, innowacyjne oraz trwałe. To chyba najważniejsze cechy idealnego zbiornika. Pojemniki stworzone są z polietynu, czyli materiału o wysokiej jakości, odpornego m.in. na promieniowanie UV. Dzięki niemu zbiorniki są wytrzymałe, łatwe do czyszczenia i nie muszą być malowane w trakcie eksploatacji.

Cechy uzupełniające

Zbiorniki na płyn do AdBlue mogą zostać wyposażone w dodatkowe systemy i akcesoria, takie jak:

 • wentylacja,
 • oświetlenie na obudowie,
 • pompa zatapialna,
 • wskaźnik pomiaru płynu,
 • przepływomierz,
 • sygnalizator przepełnienia.

Zaopatrzenie się w zbiornik do AdBlue jest dobrym pomysłem, jeśli dużo jeździmy lub użytkujemy wiele pojazdów z silnikiem Diesla. Płyn AdBlue to rozwór, który można bez problemu zakupić na dowolnej stacji benzynowej i przechowywać w aucie lub w domu. Nie jest to bowiem szkodliwa substancja.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię