Lifestyle Zakupy

LG G6 – czy (ciągle) warto go kupić?

LG G6 – czy (ciągle) warto go kupić
LG G6 – czy (ciągle) warto go kupić

Model G6 miał swoją premierę niespełna dwa lata temu. Szybko zdobył serca użytkowników i recenzentów. Dziś jest to urządzenie, które można kupić za 1200 zł. To znacznie mniej niż kosztują flagowe telefony z ostatniego roku. Czy G6 to odpowiedź na potrzeby wymagających użytkowników, którzy nie muszą mieć telefonu „z ostatniej kolekcji”? Sprawdźmy.

Wyświetlacz

Telefon LG G6 wyposażono w duży (5,7 cala, 84,1 cm2, rozdzielczość: 1440 x 2880 pikseli) wyświetlacz wykonany w technologii IPS, która pod wieloma względami ustępuje ekranom OLED. Jednak ma też kilka zalet. Poza aspektem cenowym, najważniejsza jest taka, że konsumują one mniej energii i nie są narażone na „wypalanie się”. W  przypadku OLEDów wszystkie nieruchome elementy, które są wyświetlane przez dłuższy czas, mogą po prostu pozostać na ekranie. Wyświetlacze IPS są też jaśniejsze od swoich odpowiedników wykonanych w technologii OLED. W modelu G6 ekran chroni niezawodna powłoka CorningGorilla Glass trzeciej generacji.

Układ, RAM, bateria

LG G6 pracuje w oparciu o czterordzeniowy procesor Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821 (14 nm), wspierany przez 4 GB RAM. Z pewnością nie jest to konfiguracja topowa, lecz nie ma się na pewno czego wstydzić. Przy normalnym użytkowaniu systemu Android i typowych aplikacji parametry te w zupełności wystarczą. Litowo-polimerowa bateria o pojemności 3300 mAh należy zdecydowanie do mocnych stron telefonu, szczególnie jeżeli zwrócimy uwagę na fakt, że możemy podładować ją do połowy w 30 minut.

Aparat

Smartfon LG nadaje się na pewno do robienia zdjęć. Wyposażono go w dwa aparaty. Tylny ma dwa obiektywy. Oba mają identyczną matrycę 13 MP, różnią się natomiast przysłoną (f/1,8 i f/2,4), dzięki temu aparat potrafi dobrać optymalną ilość światła do warunków. Obiektywy różnią się też kątem widzenia. Pierwszy jest standardowy, natomiast drugi szerokokątny, co ułatwia robienie różnorodnych zdjęć. Przedni aparat to dość standardowe rozwiązanie (5 MP, f/2.2), które w zupełności wystarczy do zrobienia dobrego selfie.

Wykończenie

LG G6 oferuje znacznie lepsze wykończenie niż to, które standardowo otrzymujemy w podobnej cenie. Przede wszystkim telefon jest wodo- i pyłoodporny. Norma IP68 to gwarancja, że możemy zanurzyć telefon na 30 minut na głębokość 1,5 metra. W praktyce oznacza to, że przypadkowy kontakt z wodą nie zniszczy naszego telefonu. Stylistyka nie odbiega znacząco od  standardów na rynku. Do wyboru mamy szeroką paletę barwną. LG G6 występuje w 8 kolorach:  Astro Black, Ice Platinum, Terra Gold, Marine Blue, Mystic White, RaspberryRose, Moroccan Blue orazLavender Violet.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię