Psy uwielbiają spacery, bieganie za patykiem lub piłeczką, kopanie dziurek w trawniku, tory przeszkód i wszelkie inne formy psiej aktywności ruchowej. Pies, który dłużej przebywa na spacerach, ma zaspokojone potrzeby ruchowe, jest szczęśliwy, nie ma problemów z agresją i najszczerszą psią miłością kocha swojego opiekuna. Aby dbać o zdrowie psiaka, trzeba od pierwszego dnia pobytu w naszym domu, zabezpieczyć go przed pasożytami.
Ciekawski i wszędzie biegający pies
Psy podczas spaceru są ciekawskie i poznają każdy zakątek i różnorodne miejsca, Nie zdają sobie sprawy z tego, że w trawie są kleszcze, a inny piesek, którego właśnie spotkały, może mieć pchły. Dlatego warto odwiedzić sklep zoologiczny i kupić specjalne środki atakom pasożytów na naszego psa. Profilaktyką przeciw pasożytom są niezwykle wygodne obroże na kleszcze i pchły. Dobrze założona obroża nie może zwisać z szyi zwierzaka ani jej zbyt ciasno opinać. Substancja z obroży wchłania się bezpośrednio na skórę psa. Za luźna obroża nie będzie działała, jak powinna i pies nadal może być atakowany przez pasożyty.
Jak działa obroża przeciw kleszczom?

Obroże przeciw kleszczom i pchłom dla psów zawierają składniki, które są bezpieczne dla zwierząt, ale skutecznie odstraszają pasożyty. Łączą w sobie imidaklopryd, permentynę i piryproksyfen, co zapewnia skuteczną ochronę nawet przez 4-6 miesięcy. Obroże na pchły i kleszcze dla psów w czasie noszenia stopniowo uwalniają substancje czynne, które rozprzestrzeniają się na skórze i sierści psa. Działają na pasożyty zewnętrzne w sposób kontaktowy i bardzo skutecznie je zwalczają. Inaczej mówiąc zabijają je, zanim ukąszą zwierzaka. Działają od momentu założenia, a pełny efekt odstraszania pcheł zostaje osiągnięty upływie 24 godzin. Obrożę dobiera się do wzrostu i wagi psa. W zależności od wagi pupila, będzie zawierał inną ilość substancji uwalnianej na skórę. Obroża przeznaczona na małego psa nie zadziała na owczarka niemieckiego.
Ich zapięcie wykonane jest w taki sposób, aby nie powodować dyskomfortu u zwierzęcia. Są to środki wodoodporne, więc muszą noszone przez cały czas, ponieważ tylko wtedy skutecznie zabezpieczają naszego pupila przed nagromadzeniem się pcheł i kleszczy na jego ciele. Zwierzęta z bardzo wrażliwą skórą mogą doświadczyć alergii. Wtedy trzeba pokazać psa lekarzowi weterynarii, który poradzi sobie z problemami skórnymi psa i dobierze odpowiednią obrożę.
Inne środki przeciw pchłom
Poza obrożami walkę z pasożytami zapewniają krople na kleszcze dla psa, spraye i szampony na pchły. Wszystkie środki ochrony zwierzą chronią przed podrażnieniami skóry oraz poważniejszymi chorobami.
Jeżeli obroża i inne środki dostępne w sklepie zoologicznym nie działają za dobrze, pies nadal ma pchły, a do tego ma podrażnioną skórę, konieczna jest wizyta u weterynarza na odpchlenie. Lekarz powie jak postępować w wypadku podrażnień skóry. Jeżeli pies został zaatakowany przez kleszcze i jest osowiały, też nie obejdzie się bez wizyty u lekarza weterynarii.
[…] Obroża na kleszcze dla psów […]
[…] Obroża na kleszcze dla psów […]
[…] Obroża na kleszcze dla psów […]