Sport

Trening z gruszką bokserską – pozornie łatwy, czy może jednak nie dla każdego?

Trening z gruszką bokserską tylko pozornie może wydawać się łatwy. Tak naprawdę jest mozolny, jednakże przynosi świetne rezultaty w formie poprawienia swojej szybkości wymierzanych ciosów, gibkości, reguluje balans naszego ciała, a także poprawia koordynacje, jest więc ważnym elementem treningowym każdego profesjonalnego zawodnika. Ważnym jest, by treningi odbywały się regularnie, by efekty były widoczne jak najszybciej.

Gruszki o różnej twardości

Sklep bokserski posiada w swojej ofercie wiele rodzajów gruszek bokserskich. Wśród nich znajdziemy rodzaj gruszki bokserskiej małej oraz dużej, które poza wagą niczym się nie różnią. Gruszka wypełniona jest w środku podkładem bawełnianym, natomiast z wierzchu wykorzystano skórę syntetyczną. Dodatkowo, firma stosuje podwójne szycia nićmi rdzeniowymi w celu jeszcze lepszego utwardzenia konstrukcji gruszki. Z takim przyrządem można bez problemu trenować różne techniki ciosów, gdyż każdy cios jest doskonale tłumiony.

Owijanie dłoni w celach bezpieczeństwa

Zanim jednak przystąpimy do trenowania przy pomocy gruszki, warto pomyśleć o bezpieczeństwie i zaopatrzyć się np. w owijkę, lub inaczej zwany bandaż bokserski. Podczas treningów nasze ręce narażone są na powstanie mikrourazów, które później mogą przerodzić się w poważniejszą kontuzję, dlatego nie warto tego lekceważyć. Taśmy bokserskie stosuje się w połączeniu rękawicami bokserskimi, jednakże do zwyczajnego treningu o niskim stopniu trudności bardzo często sama owija w zupełności wystarcza. Najpopularniejszymi długościami owijek są taśmy o długości 3 lub 3,5 oraz 4 m. Długość tak naprawdę zależy od preferencji osobistych. Ważne jest, by podczas owijania dobrze zabezpieczać nadgarstek oraz kostki.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię