Zakupy

Kojec dla psa – playpeny – jak kupić odpowiednie ogrodzenie dla psa?

kojec dla psa
kojec dla psa

Wielu ekspertów uważa, że psy, które w dzieciństwie trzymano w zamkniętej przestrzeni, są znacznie lepiej wyszkolone. Dlatego, jeśli masz trochę wolnej przestrzeni w swoim mieszkaniu, a powierzchnia pokoju pozwala ci wybrać mały kącik, zakup kojca dla szczeniaka/psa może okazać się świetnym rozwiązaniem. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiedni kojec dla psa, na jakie parametry kojca zwrócić uwagę, a także jak zrobić kojec dla szczeniaka własnymi rękami.

1. Co to jest kojec dla psa?

Obecnie rynek konsumencki daje ogromną różnorodność urządzeń dla zwierząt. Przytulne leżaki, maty, klatki, namioty można znaleźć w prawie każdym sklepie dla zwierząt.

Należy zauważyć, że koszt takich akcesoriów dla psów jest dość wysoki oraz że przedmioty te są zwykle wykorzystywane przez szczenięta. Jednakże, jeśli masz ochotę, możesz sam zrobić kojec dla psa – swojego ulubionego zwierzaka. Jest to ważne miejsce, w którym zwierzę może być całkowicie bezpieczne od urodzenia. W zależności od wybranego modelu kojca dla psa, jego wielkości, szczeniak będzie mógł tam bawić się, odpoczywać, jeść, a nawet załatwiać swoje potrzeby.

Zakup kojca dla psa może rozwiązać następujące problemy:

 1. szczenię poczuje się bezpiecznie;
 2. jeśli masz małe dzieci, kojec pozwoli zadbać o ich bezpieczeństwo;
 3. nowoczesny wystrój wnętrza – kojec raczej nie zepsuje jego wyglądu;
 4. wiele łatwiej jest zatroszczyć się o psa, zwłaszcza jeśli nie jest on jeszcze przyzwyczajony do załatwiania swoich potrzeb.

W sprzedaży znajdziesz playpeny różnych typów, kształtów i rozmiarów. Zaleca się, aby kupić kojec dla psa o powierzchni co najmniej 3-4 metrów kwadratowych. Możesz również podzielić go na kilka stref: na przykład jedną do odpoczynku, drugą do zabaw, trzecią na toaletę. Nie zapominaj także, że jeśli kupisz mały kojec swojemu psu, szczeniaka trzeba będzie regularnie wypuszczać oraz udostępnić mu mieszkanie do biegania.

2. Główne typy playpens – kojców dla psów

Kojce dla psów mogą mieć formę obudów, namiotów nylonowych, mogą być zrobione z płyt wiórowych i naturalnego drewna. Każdy z tych kojców ma swoje zalety i wady.

Opcja nylonu jest idealna na kojec dla małych psów. Kojec wykonany z wytrzymałego materiału świetnie sprawdza się nie tylko w domu, ale także w ogrodzie, w terenie. Pomaga chronić dywany, meble przed możliwymi uszkodzeniami, a także samego szczeniaka podczas pierwszych spacerów na świeżym powietrzu (na przykład, jeśli masz własny, mały domek letniskowy). Wiele modeli nylonowych namiotów-kojców dla psów, jest wyposażonych w wyjmowaną podstawę, dzięki czemu taki kojec można z łatwością umieścić na trawie.

Zaletą jest również to, że taki psi kojec można łatwo zdemontować i zmontować, łatwo transportować, dzięki specjalnemu woreczkowi, który zwykle znajduje się w zestawie. Wiele modeli posiada także boczne kieszenie, w których można umieścić chłonne pieluszki, jedzenie i wiele innych niezbędnych rzeczy.

Nylonowe namioty-psie kojce, różnią się od pozostałych rodzajów ceną i żywotnością.

3. Kryteria i zasady wyboru kojca dla psa

Woliera, padok, kojec – przy zakupie kojca należy zwrócić uwagę na kształt, ściany, boki, wejście. Dla szczeniąt eksperci zalecają wybranie kwadratu.

Kojec dla szczeniąt dużych ras może mieć kształt prostokąta lub wielokąta. Jeśli chodzi o rozmiar, pamiętaj, że im większa jest przestrzeń, tym kojec będzie wygodniejszy dla twoich pupili.

Ściany kojca nie powinny być uszkodzone, pożądane jest również, aby nie były wykonane z metalowej siatki, w przeciwnym razie zwierzę może doznać obrażeń. Pamiętaj też, że psy wielu ras nie tolerują przeciągów, więc lepiej, jeśli ściany są całkowicie zamknięte, solidne. Konstrukcja powinna być tak silna i niezawodna, jak to tylko możliwe, zdolna znieść nawet skoki zwierzaków.

Jeśli chodzi o wejście, jeśli chcesz kupić solidny kojec dla psa, na przykład z drewna, najlepiej mieć regulowane drzwi. Składają się one wówczas z kilku elementów, które można usunąć jeden po drugim, co szczególnie się przydaje gdy pies dorasta.

4. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze woliery dla psa?

Wielkość obudowy musi być wybrana nie tylko w zależności od wielkości psa, ale także w zależności od tego, ile czasu ma w niej spędzać. W przypadku średniej wielkości psów, minimalny rozmiar to 6 metrów kwadratowych, dla dużych – 10 metrów kwadratowych.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

miejsce, w którym woliera będzie zamontowana;

materiały, z których powstaje woliera. Pamiętaj, że ogrodzenie dla psa z materiałów o niskiej jakości w najlepszym wypadku nie przetrwa długo, a w najgorszym przypadku może zaszkodzić zdrowiu Twojego zwierzaka. Drewniany kojec dla psa to uniwersalna opcja dla dorosłych psów i szczeniąt. Jest trwały, ale wymaga regularnej konserwacji. Główni producenci kojców dla psów używają płyty wiórowej laminowanej. Taki psi kojec można z łatwością umyć, zdezynfekować, powierzchnia jest absolutnie gładka i bezpieczna, dzięki czemu masz 100% pewności, że szczeniakowi nic się nie stanie.

5. Wykonany własnoręcznie kojec dla psa

Skup się na tym, aby kojec dla ukochanego zwierzaka, był projektem szybkim. Nie dość, że samodzielnie zaprojektujesz i stworzyć idealny projekt, to jednocześnie oszczędzisz przyzwoitą kwotę. Oprócz chęci zrobienia przytulnego kąta dla zwierzaka własnymi rękami, będziesz potrzebował materiałów i pewnych umiejętności.

6. Jakie tkaniny dla kojca dla psa domowej roboty?

Jeśli planujesz zrobić kojec, musisz kupić:

 • Tkaninę np. grupy nylon;
 • Siatka na wejście i kieszenie;
 • akcesoria – przędza, wstążka rep, suwaki, rzepy, guziki.

W przypadku ramy można użyć grubego drutu. Pomysły na budowę namiotu dla kojca można wyszukiwać w Internecie. Po przygotowaniu szkieletu trzeba wyciąć górną część, zastanowić się nad położeniem wejścia, kieszeniami. Ostatnia rzecz szyła na suwak, taśma klejąca, guziki, przedmioty dekoracyjne. Ci, którzy szyją zawodowo, mogą spróbować zbudować składany kojec.

Drewniany narożnik

Jaki jest najlepszy kojec dla psa? Do drewnianego rogu potrzebna jest płyta wiórowa, którą można kupić w prawie każdym sklepie z artykułami. Eksperci zalecają zakup laminowanej płyty wiórowej, której czyszczenie i dezynfekcja są ułatwione. Drewniane belki idealnie nadadzą się jako fundament.

Do pracy będziesz potrzebował:

 • młot;
 • taśma miernicza;
 • Zszywacz budowlany;
 • piła do metalu lub układanka;
 • ołówek lub długopis do znakowania.

Wygodne składane playpeny – kojce dla psa

Przed rozpoczęciem pracy, naszkicuj projekt na papierze, abyś miał pewność, jak prawidłowo przeciąć płytę. Zrób to za pomocą wyrzynarki, która zagwarantuje równe cięcie bez pękania. Do mocowania stosuj śrub i narożników. Należy je przekręcić w taki sposób, aby zwierzę nie mogło ich przeżuć lub zaszkodzić sobie.

Sprawdź także: https://injit.pl/obroza-na-kleszcze-dla-psow/

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię