Lifestyle

Jak wybrać idealny pierścionek na zaręczyny?

Jak wybrać idealny pierścionek na zaręczyny?
Jak wybrać idealny pierścionek na zaręczyny?

Zaręczyny to moment wyjątkowy – wiele kobiet często o nim marzy i planuje w szczegółach. Z kolei dla każdego mężczyzny wiąże się ze stresem, czy wybranka powie wyczekiwane „TAK”. Zadbaj o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, a także włóż trochę wysiłku w wybór pierścionka – symbolu tej chwili.

Podczas zaręczyn ważna jest odpowiednia oprawa, Twoje słowa i strój, romantyczne miejsce, ale przede wszystkim musisz znaleźć idealny pierścionek, bo prawdopodobnie pozostanie on na palcu Twojej Wybranki na długo albo na zawsze. Wiele pań nosi go także po ślubie. Bezpiecznym modelem, który sprawdzi się zawsze, będzie klasyczny pierścionek.

Duży wybór pierścionków na zaręczyny

Pierścionków jest tak dużo, że można dopasować odpowiedni dla każdej dziewczyny. Poniżej wybraliśmy kilka przykładowych modeli, które cieszą się największą popularnością. Pamiętaj, że pierścionek musi pasować do stylu Twojej wybranki.

Pierścionek zaręczynowy klasyczny

Wiele pań lubi klasykę i prostotę – taki pierścionek będzie elegancki i uniwersalny, będzie pasował do każdej stylizacji. Jeśli nie masz pewności, jaka biżuteria trafi w gust Twojej Wybranki i nie możesz zasięgnąć rady jej siostry lub koleżanki, pierścionek zaręczynowy klasyczny będzie najlepszym wyborem.

Pierścionek z rubinem

 Odważne panie uwielbiają taki model za czerwony kamień, który wspaniale prezentuje się na palcu. Wybierając kamień, warto wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe. Wybór jest szeroki i można znaleźć coś na każdy budżet – model z cyrkoniami także wygląda bardzo ładnie i stylowo.

Złoty pierścionek z diamentem

Bardzo częsty wybór to pierścionek wykonany z żółtego złota ze wspaniałym kamieniem. Aktualnie modne są pierścionki z dużym i wyraźnym dodatkiem w postaci wybranego kamienia. Próba 585 to najtrwalszy rodzaj złota, w dodatku zachwyca jasnym i eleganckim odcieniem. Dla wielu pań model z diamentem to również pierścionek zaręczynowy klasyczny.

Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Rozmiar pierścionka wpływa na efekt końcowy. Poszukiwania idealnego modelu możesz rozpocząć właśnie od tego. Nie wiesz, jaki obwód palca ma Twoje dziewczyna? Możesz podpytać kogoś jej bliskiego, na przykład siostrę lub przyjaciółkę od serca. Inny sposób to sprawdzenie obwodu jej palca samodzielnie – możesz określić to na przykładzie innego pierścionka.

Uzyskasz wtedy precyzyjną miarę. Jeśli okaże się trochę za duży albo jednak za mały, można później zmienić jego wielkość. Nie jest to jednak możliwe w przypadku biżuterii bogato zdobionej, wysadzanej naokoło kamieniami.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię