Lifestyle

Projekt: Sztuka! Czyli 15. edycję OKK! design czas zacząć!

Tematem przewodnim wiosennej 15. już edycji OKK! design jest sztuka. Kreacja jako idea, ale przede wszystkim działanie – proces tworzenia. Sztuka kontra funkcjonalność, ład artystyczny czy użytkowy. Architekci, designerzy, projektanci to jednocześnie twórcy i partnerzy biznesowi. Wizjonerzy i wykonawcy. Jak połączyć te dwa światy? Na OKK! design podejmiemy też temat sztuki projektowania.

Podczas 15. edycji OKK! design tradycyjnie nie zabraknie inspirujących paneli dyskusyjnych. Porozmawiamy o tym, czym jest sztuka projektowania oraz z jakimi wyzwaniami musi zmierzyć się designer i architekt. Na warsztat trafią także przestrzenie publiczne, biurowe i co-workingowe. Goście OKK! design będą dyskutować o znaczeniu kompromisu, prymacie funkcjonalności i estetyce przestrzeni wspólnych. Pojawią się także tematy głęboko artystyczne, takie jak dynamiczny rozwój rynku sztuki w Polsce oraz współpraca galerii i domów aukcyjnych z architektami. Dyskusje moderować będą Anna Grużewska – redaktorka naczelna Czas na Wnętrze i Ewa Mierzejewska – dziennikarka, ekspert Dzień Dobry TVN i współorganizatorka Targów Sztuki Dostępnej 

Wśród gości specjalnych tej edycji znaleźli się między innymi: Magdalena Federowicz-Boule – architektka i Prezes Zarządu Tremend, architekt Anna Koszela, Bogusław Barnaś – właściciel pracowni BXBstudio, Ewa Czerny z CZERNY DESIGN, Grzegorz Goworek ze Studio.O, Dorota Karbowska-Zawadzka oraz Jacek Kula reprezentujący Barlinek, a także fotograf Yassen Hristov, czy Iwona Wojnarowicz – dyrektor generalna Domu Aukcyjnego Libra.

Artystyczny projekt komunikacji wizualnej nadchodzącej edycji stworzył Marcel Marczuk z kolektywu kreatywnego Space Monkeys, który również będzie gościem wydarzenia.

OKK! design to wydarzenie cenione przez środowisko architektów, projektantów i dekoratorów oraz wszystkich zainteresowanych wzornictwem, branżą wnętrzarską i sztuką. Ideą OKK! design jest tworzenie przestrzeni będącej miejscem poszerzenia wiedzy, wymiany inspiracji oraz networkingu dla osób skupionych wokół dobrego wzornictwa oraz mediów. OKK! design to także miejsce promocji dla dobrych marek i firm kierujących swoje produkty do architektów oraz designerów.

Autorką pomysłu cyku szkoleniowo-konferencyjnego jest Olga Kisiel-Konopka, właścicielka agencji OKK!, która nad wydarzeniem pracuje już od 2012 roku. Spotkanie jest jednym z najważniejszych eventów w kalendarzu osób związanych z branżą wnętrzarską i architektoniczną.

  1. edycja OKK! design: Projekt Sztuka

4 marca 2019, 12:30-20:00

Mysia 3, Warszawa

Partnerzy OKK! design: Gala Collezione, Everspace, Barlinek, Anwis, Cosentino, Profim, BoConcept, PAP DECO, Avant.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię