Lifestyle

Najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia telefonu

Najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia telefonu
Najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia telefonu

Smartfony to urządzenia, z których korzystamy codziennie. Towarzyszą nam przez 24 godziny, w pracy, domu czy szkole. Często używamy ich nawet przez kilka godzin dziennie. Choć obecnie dostępne telefony to urządzenia, które cechują się dużą wydajnością, długą żywotnością baterii i nierzadko zaskakującymi parametrami, w dalszym ciągu podobnie jak inne sprzęty mogą ulec uszkodzeniu, zniszczeniu, a nawet kradzieży. Usterka naszego telefonu może mieć miejsce wszędzie: w domu, pracy czy podczas spaceru. Właśnie w tym celu powstało ubezpieczenie smartfona. Dowiedz się, co warto o nim wiedzieć i jak ubezpieczyć telefon.

Ubezpieczenie smartfona – czy jest opłacalne?

Na przestrzeni lat mogliśmy zauważyć, jak bardzo zmieniła się funkcjonalność telefonów. Z urządzenia, które służyło jedynie do wykonywania połączeń, stały się sprzętem, dzięki któremu możemy korzystać z internetu, pracować, uczyć się, robić zakupy czy wykonywać zdjęcia w jakości porównywalnej do profesjonalnego aparatu fotograficznego. Telefony stały się integralną częścią naszego życia, a ich brak może okazać się naprawdę uciążliwy. 

Warto zwrócić również uwagę na to, że koszty związane z zakupem nowoczesnych smartfonów nierzadko porównywalne są do cen samochodów. Stąd, decydując się na zakup droższego sprzętu, powinniśmy rozważyć wybór ubezpieczenia telefonu. Dlaczego ubezpieczenie smartfona może okazać się istotne? Przede wszystkim warto mieć na uwadze fakt, że koszty naprawy naszego urządzenia bez wykupionego ubezpieczenia telefonu mogą okazać się bardzo wysokie. Gdzie ubezpieczyć telefon?

Jak ubezpieczyć telefon?

Do niedawna oferty dotyczące ubezpieczenia telefonu nie należały do popularnych. Jednakże wzrost wartości tych urządzeń sprawił, że na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej ofert skierowanych do ich użytkowników. Obecnie ubezpieczenie smartfona to popularny produkt oferowany przez wiele firm. Zanim jednak podejmiemy konkretną decyzję, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Jak ubezpieczyć telefon, by było to dla nas opłacalne?

Zanim podejmiesz decyzję dotyczącą wyboru konkretnej polisy, zwróć uwagę na kilka elementów:

  • sumę ubezpieczenia;
  • zdarzenia, jakie obejmuje polisa;
  • zdarzenia nieobjęte ochroną ubezpieczeniową.

Znajomość tych faktów pozwoli Ci wybrać ubezpieczenie, które w największym stopniu będzie dla Ciebie opłacalne oraz dopasowane do osobistych potrzeb.

Gdzie ubezpieczyć telefon?

Aktualnie istnieje kilka sposobów na to, by ubezpieczyć swój smartfon. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest zakup ubezpieczenia przy wyborze abonamentu i nowego telefonu. To opcja często oferowana przez doradców sieci komórkowych. Gdzie ubezpieczyć telefon oprócz tego? Częstym wyborem okazują się również sklepy ze sprzętem RTV i AGD, w których np. kupiłeś swój smartfon. Dodatkowo istnieje wiele firm oferujących korzystne polisy dla klientów. Przykładowo użytkownicy smartfonów Samsung mogą skorzystać z ciekawej opcji, jaką jest Samsung Care+. Gwarantuje m.in. szeroki zakres ochrony w przypadku uszkodzenia lub zalania Twojego telefonu*.  

*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.

Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf

Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf

Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię