Uroda

Nowy wymiar makijażu ust – pomadka w płynie

Nowy wymiar makijażu ust

Pomadki w płynie to jeden z najgorętszych trendów w świecie makijażu ust. Zapewniają nawilżenie na wiele godzin oraz nadają matowe lub satynowe wykończenie. Do tego są łatwe w użyciu, trwałe i potrafią uwodzić kolorami. Chcesz wiedzieć, czym różni się kolorowa pomadka w płynie od klasycznej szminki w sztyfcie? Przeczytaj artykuł do końca!

Pomadka w płynie a szminka w sztyfcie

Pierwszą różnicą między pomadką w płynie a szminką w sztyfcie jest forma. Pomadka zwykle zapakowana jest w tubkę z aplikatorem w formie pędzelka lub gąbeczki. Można ją nakładać na usta za pomocą specjalnego aplikatora lub palca. Z kolei szminką w sztyfcie ma zwartą konsystencję, zwykle przypomina świecę woskową, a jej aplikacja jest niezwykle prosta. Wystarczy przekręcić sztyft, aby odsłonić szminkę i nakładać ją na usta bezpośrednio z opakowania.

Kosmetyki różnią się od siebie również precyzją aplikacji, trwałością oraz wykończeniem. Pomadka w płynie umożliwia dokładne konturowanie i równomierne pokrycie powierzchni ust. Oferuje różne wykończenia, takie jak matowe, lśniące, aksamitne czy satynowe. Matowe pomadki w płynie mają bardziej matową, jednolitą powierzchnię, podczas gdy lśniące zapewniają połysk i efekt mokrych ust. Do tego cechuje się dużą trwałością bez konieczności częstego poprawiania.

Z kolei szminka w sztyfcie może być bardziej wygodna dla osób, które preferują szybki makijaż. Jej trwałość zależy od jej formuły i jakości. Zazwyczaj trzeba ją odświeżać po jedzeniu lub piciu. Zazwyczaj też szminki w sztyfcie mają bardziej kremową konsystencję niż matowe pomadki w płynie.

Dlaczego warto wypróbować pomadki w płynie?

Czy wiesz, co daje pomadka w płynie do ust? Poza lepszą trwałością i bardziej precyzyjną aplikacją niż szminka w sztyfcie pomadka:

  • ma wygodny aplikator w formie pędzelka lub gąbeczki,
  • często cechuje wyjątkowo bogata pigmentacja, co pozwala uzyskać efektowny, trwały kolor na ustach,
  • doskonale pokrywa usta, nadając im wyjątkowe, aksamitne wykończenie,
  • oferuje szeroki wybór odcieni – mogą to być nude, głębokie burgundy, intensywne czerwienie czy odcienie różu,
  • w wersji błyszczącej daje efekt mokrych ust, który przyciąga uwagę i dodaje atrakcyjności,
  • zawierają składniki nawilżające i pielęgnacyjne, takie jak witaminy czy oleje roślinne, które dbają o kondycję ust, np. chroniąc je przed przesuszeniem.

Jak prawidłowo aplikować pomadkę w płynie?

Aplikacja pomadki w płynie nie wymaga specjalnego przygotowania. Usta powinny być oczyszczone i nawilżone. Możesz użyć pomadki ochronnej i poczekać aż dobrze się wchłonie lub przyłożyć na chwilę lekko wilgotny ręcznik do ust. Wówczas pomadka lepiej utrzyma na ustach. Tuż przed nałożeniem pomadki w płynie możesz zastosować konturówkę w kolorze zbliżonym do pomadki, aby nadać ustom lepszy kształt i uniknąć rozmazywania.

Na przygotowane usta, wystarczy nanieść odrobinę produktu za pomocą aplikatora, zaczynając od środka górnej wargi i kontynuując aż do kącików ust. Następnie nałóż pomadkę na dolną wargę. Jeśli zdarzyło się, że ręka podczas nakładania kosmetyku Ci zadrżała, użyj cienkiego pędzelka do makijażu oczu nasączonego płynnym podkładem lub korektorem, aby wyretuszować kontury ust. Gotowe!

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię