Moto

Otwieranie samochodu w trybie awaryjnym

Otwieranie samochodu w trybie awaryjnym
Otwieranie samochodu w trybie awaryjnym

Na co dzień nie spotykamy się z awaryjnym otwieraniem samochodu jednak w każdej chwili możemy potrzebować takiej pomocy. Kiedy parkujemy samochód przed własnym domem, na ogrodzonej posesji czy nawet w garażu, czasem możemy zapomnieć zabrać kluczyki ze sobą. Nie obawiamy się wówczas kradzieży samochodu. Jednak problem może być całkiem innego typu, możemy nawet nie być świadomi co może się zdarzyć i jakie będą tego konsekwencje.

Jak przygotować się na awaryjne otwieranie?

Oba urządzenia mają prawo do błędu, a więc musimy być przygotowani, że kiedy zostawimy kluczyki w stacyjce, samochód może się zatrzasnąć pozostawiając kluczyki w środku. W takiej sytuacji musimy zamówić awaryjne otwieranie samochodu. Oczywiście w razie pilnej potrzeby możemy wybić szybę, jednak narazi nas to na znacznie większe koszty niżeli wezwanie odpowiednich służb. Najprostszym sposobem na odzyskanie kluczyków będzie awaryjne otwieranie samochodu, które przeprowadzi pomoc ślusarska z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/ . Specjalista w szybki, a co najważniejsze bezinwazyjny sposób otworzy nasz samochód. Jest jednak pewien aspekt, o którym warto pamiętać w takich chwilach. Przecież nawet złodziej mógłby skorzystać z takiej opcji i otworzyć nie swój samochód. Dlatego kiedy wezwiemy pomoc drogową trzeba posiadać przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. Dzięki temu osoba nam pomagająca będzie mieć pewność że jesteśmy właścicielem tego samochodu. Bez tego dowodu nie ma co liczyć na pomoc fachowców, a nawet możemy przyprawić sobie nieco problemów.

Jak wykonać awaryjne otwieranie?

Awaryjne otwieranie zależy od rodzaju zamku w drzwiach samochodu. Aktualnie wyróżniamy trzy rodzaje zamków i każdy z nich potrzebuje innego zestawu narzędzi. Pierwszy z nich można otworzyć właściwie każdym narzędziem, które jesteśmy w stanie zmieścić do specjalnego otworu w drzwiach. Drugi z nich wymaga narzędzi ślusarskich oraz nieco więcej wiedzy na ten temat. Trzeci typ zamka można otworzyć tylko i wyłącznie za pomocą poduszki hydraulicznej i przyssawki. Specjaliści którzy będą wykonywać awaryjne otwieranie mają przy sobie wszelkie narzędzia potrzebne do otworzenia każdego zamka. A więc w takiej sytuacji nie musimy dodatkowo się denerwować, myśląc jaki typ zamka mamy zamontowany w naszym samochodzie.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię