Lifestyle

Polski stand-up ma się coraz lepiej [WYSTĘPY NA LATO]

Polski stand-up ma się coraz lepiej [WYSTĘPY NA LATO]
Polski stand-up ma się coraz lepiej [WYSTĘPY NA LATO]

Do niedawna nikt w Polsce nie wiedział, czym jest stand-up. Dziś gwiazdy tego gatunku jeżdżą w turnee po kraju, a spektakle zaskakują formą i tematyką. Zobacz, na które wydarzenia stand-up warto iść latem.

Niektóre festiwale kulturalne tego lata nie mogą się odbyć. Wydarzenia stand-up na szczęście w większości są zaplanowane bez zmian i wszystko wskazuje na to, że będzie można zobaczyć na żywo ulubionych artystów. W zachowaniu dystansu wśród obsługi i na scenie pomaga formuła wydarzenia typu one-man show. Na widowni miejsc będzie natomiast mniej niż w ubiegłych latach, więc warto spieszyć się z zakupem biletów.

Największe stand-upowe festiwale lata

Pierwsza edycja Sopot Stand-up Festival już za nami. Kolejna odbędzie się 2 sierpnia w Operze Leśnej. Pojawią się niemal wszystkie gwiazdy stand-upu. Gospodarzem znów ma być słynny Łukasz Lodkowski, a jego gośćmi będą:

  • Piotr Szulowski
  • Cezary Sikora,
  • Wiolka Walaszczyk,
  • Błażej Krajewski,
  • Tomek Kołecki,
  • Dariusz Gadowski.

1 sierpnia występy stand-up zaplanowane są też w Giżycku. To pierwszy raz, gdy odbędzie się Mazury Stand-Up Festival. Lista gości jest ta sama, co w trakcie siostrzanej imprezy w Sopocie. Dzięki temu zarówno ci, którzy lato spędzają nad morzem, jak i fani Mazur, będą mogli zobaczyć ulubionych komików.

Gdzie można zobaczyć występ stand-up Tomka Kołeckiego?

Na największą gwiazdę stand-upu ostatnich lat wyrasta Tomek Kołecki. Wystąpi nie tylko na obu edycjach Stand-up Festivalu, ale też na samodzielnych imprezach. W Poznaniu – 31 sierpnia w klubie 9stóp. Towarzyszyć mu będzie Darek Gadowski z Koszalina. Obaj zaprezentują nowy program, którego nie było jeszcze na Youtube. Ta impreza miała odbyć się wiosną, ale ze względów bezpieczeństwa została przeniesiona na końcówkę lata. Dalsza część trasy Kołeckiego przypada na 10 i 11 września. Młody komik wystąpi w Krakowie w Piwnicy pod Baranami. W piątkowy wieczór zagości natomiast w klubie Pół na Pół w Tarnowie.

Stand-uper znany z TVN-u

Na koniec informacja dla fanów programów produkcji telewizji TVN. Komik znany z tej stacji też wyruszy jesienią w trasę. Bilguun Ariunbaatar przygotował show pod znamienitym tytułem Mongoł Stand-upu. Pochodzący z Mongolii aktor i performer zaplanował 90-minutowy występ stand-upowy, który zahaczy o tematy bieżące i życiorys Bilguuna.

Ta trasa też miała odbyć się wiosną; jednak jej część została przeniesiona na 21 i 23 września. W tych datach wystąpi w MultiPubie pod Grubą Kaśką w Warszawie i w rzeszowskim Hotelu Bristol. Wcześniej Bilguun występował m.in. w Szymon Majewski Show i w Tańcu z Gwiazdami. To na pewno jedna z młodych gwiazd obdarzonych największym dystansem do siebie. Występy stand-upowe składające się na trasę pozwalają spojrzeć na jego twórczość z zupełnie nowej perspektywy. Jak podkreśla, to właśnie działalność komediowa jest mu najbliższa.

Ostatnie wydarzenie, o którym warto wspomnieć, to Stand-up Night Korólczyk, Jachimek, Kaczmarczyk, Wojciech. Impreza miała odbyć się w marcu we Wrocławiu, a została przeniesiona na 6 września.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię