Zakupy

Prezent urodzinowy dla chłopaka – jak uniknąć gafy?

prezent urodzinowy dla chłopaka
prezent urodzinowy dla chłopaka

Jeśli jesteście blisko już od jakiegoś czasu – nic prostszego. Rozmawiacie ze sobą, wiesz, co go kręci, czym się interesuje i co chciałby mieć. W tej sytuacji dobry, czyli przede wszystkim trafiony prezent urodzinowy dla chłopaka, to przysłowiowa pestka. Jest jednak pewno „ale”…

My, kobiety czasem nie potrafimy słuchać. Skupiamy się na sobie i nie bardzo nas interesuje, czym tak naprawdę żyją nasi mężczyźni. Tak, nie brzmi to dobrze, ale taka właśnie jest smutna prawda.

Jeśli więc do urodzin jest jeszcze trochę czasu, czas zacząć słuchać i obserwować.

Oczywiście w grę wchodzi zupełnie inny prezent urodzinowy dla chłopaka w wieku szkolnym, inny dla studenta, a jeszcze inny dla kogoś, kto tylko mentalnie nadal jest „chłopakiem”. To przede wszystkim przyziemna kwestia dostępności finansowej tego, czego chcą chłopaki w różnym wieku. Możliwe, że licealista marzy o nowym gamingowym laptopie, ale wątpliwe, czy dziewczynę – licealistkę będzie na niego stać. Jeśli nawet stać na to jej rodziców, to czy to nie byłoby zbyt proste i pretensjonalne? Jeśli jednak twój chłopak jest fanem jakiejś konkretnej gry, zorientuj się, czy ma jej najnowszą wersję. Może są dostępne jakieś dodatki do niej, których twój chłopak jeszcze nie ma? A może pomyśl o jakimś gadżecie związanym z grą, albo jego ulubionym filmem? Możliwe, że właśnie tego w nim nie cierpisz, bo gra zabiera czas, który mógłby poświęcić tobie, ale odłóż egoizm, przełam się i pamiętaj – starannie wybrany prezent nawiązujący do jego zainteresowań to dowód na to, że ci na nim zależy, co z pewnością będzie docenione.

Jaki wybrać prezent urodzinowy dla chłopaka w nieco starszym wieku? Wielu mężczyzn lubi majsterkować, ale stwierdzenie, że lubią to wszyscy, byłoby powielaniem niekoniecznie słusznego stereotypu. Nawet jeśli lubili to nasi dziadkowie i ojcowie, dziś coraz mniej mężczyzn chwyta za narzędzia do majsterkowania. Jeśli twój się do nich zalicza, nowy zestaw wkrętaków, czy  funkcjonalna skrzynka na narzędzia, będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie  – kompletną klapą. Wyobraź sobie, że dostajesz robota kuchennego, podczas gdy nie umiesz i nie lubisz gotować…

Tu znów kłania się nam umiejętność słuchania i obserwacji. To nie musi być droga rzecz – niech będzie przemyślana.

Na ogół bardzo ryzykownym prezentem są kosmetyki typu woda toaletowa, płyn po goleniu i temu podobne w określonej nucie zapachowej. W przypadku twojego chłopaka, nawet jeśli nie do końca się orientujesz w jego pasjach i zainteresowaniach, na pewno wiesz, czum lubi pachnieć. I czym ty lubisz, żeby pachniał. W takim wypadku starannie wybrana, dobra woda toaletowa, może być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o prezent urodzinowy dla chłopaka. Najważniejsze jest – pamiętaj! – by zapach podobał się przede wszystkim jemu, nie tylko tobie. Unikaj też kupowania wody, której używał twój poprzedni chłopak, nawet, jeśli obecnemu też się podoba. Uwierz – nie będziesz się z tym czuła komfortowo….

Cóż, bez względu na to, jaki wybierzesz prezent urodzinowy dla chłopaka, ważniejsze od ceny jest serce i czas jaki włożysz w jego wybór.

 

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię