Lifestyle

Silny wizerunek marki pracodawcy – co zrobić, żeby pracownicy pokochali Twoją firmę?

Silny wizerunek marki pracodawcy - co zrobić, żeby pracownicy pokochali Twoją firmę?
Silny wizerunek marki pracodawcy - co zrobić, żeby pracownicy pokochali Twoją firmę?

Kolejne wydarzenie w ramach Akademii Dolnośląskich Pracodawców będzie poświęcone budowaniu wizerunku marki pracodawcy, czyli Employer Brandingowi. Eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie jak przyciągnąć do firmy najlepszych kandydatów do pracy, a także co zrobić,  żeby pracownicy utożsamiali się z firmą, w której pracują i postrzegali ją jako atrakcyjne środowisko do rozwoju swojej kariery?

— Employer Branding, czyli budowanie wizerunku marki pracodawcy, należy zaliczyć do najnowszych koncepcji zarządzania organizacją. Employer Branding traktowany jest jako wsparcie działań rekrutacyjnych ponieważ pomaga w pozyskaniu kandydatów pasujących do kultury organizacyjnej firmy, a także wpływa na obniżenie kosztów rekrutacji. Odpowiednio dobrane działania ułatwią również rozwiązanie problemów z utrzymaniem lub motywowaniem obecnych pracowników — mówi Justyna Waliszak, manager ds. Employer Brandingu z firmy Multum PR. 

Silny wizerunek pracodawcy buduje pozycję firmy na rynku oraz zwiększa jej rozpoznawalność. Przekłada się to na wzrost aplikacji od najlepszych kandydatów, zmniejszenie poziomu rotacji wśród obecnych pracowników oraz samych kosztów rekrutacji. Dzięki dopasowanym do kultury organizacyjnej firmy, wykwalifikowanym i zaangażowanym pracownikom, przedsiębiorstwo ma większe szanse rozwoju i zyskuje przewagę konkurencyjną nad innymi firmami.

Kolejne wydarzenie w ramach Akademii Dolnośląskich Pracodawców będzie miało na celu zgłębienie tego popularnego obecnie tematu. Co zrobić, żeby pracownicy utożsamiali się z firmą i postrzegali ją jako atrakcyjne środowisko do rozwoju swojej kariery? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo na szkoleniu organizowanym przez Dolnośląskich Pracodawców, które odbędzie się już 19 maja 2016 r. w Szczawnie-Zdroju, w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park, przy ul. Szczawieńskiej 2. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest firma Multum PR.

Akademia Dolnośląskich Pracodawców to inicjatywa związku, w ramach której eksperci z różnych branż dzielą się swoją specjalistyczną wiedzą. Szkolenia dla firm w ramach Akademii organizowane są regularnie, poruszając tematy najważniejsze dla ich funkcjonowania i rozwoju. Dla członków Dolnośląskich Pracodawców szkolenia z cyklu Akademii Dolnośląskich Pracodawców są bezpłatne.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię