Lifestyle

Słoneczna muzyka na trudne czasy: reggae koncerty 2020

Słoneczna muzyka na trudne czasy reggae koncerty 2020
Słoneczna muzyka na trudne czasy reggae koncerty 2020

Na jesień zapowiedzianych jest kilka ciekawych wydarzeń w rytmie reggae i polskiego hip-hopu m.in. we Wrocławiu, Poznaniu czy Zabrzu. To idealna muzyka na chłodniejsze miesiące i trudne czasy.

Dziś przy każdej większej ulicy co tydzień odbywa się po kilka koncertów. Na początku lat 90. tak nie było. Niszę zapełniały wydarzenia hip-hop i festiwale w klimacie reggae czy ska. Na Rób Reggae czy Regałowisko w Bielawie uczestnicy jechali często cały dzień z wszystkich zakątków Polski. I choć lista występujących zespołów niewiele się zmieniła na przestrzeni dekad, to takie wydarzenia mają swój unikalny klimat. Dziś do tej festiwalowej tradycji nawiązuje Punky Reggae Live 2020.

Polski hip-hop i reggae w czterech miastach

Ciekawostką może być fakt, że wydarzenie odbywa się w kilku miejscach:

  • 11 września we Wrocławiu,
  • 12 września w Poznaniu,
  • 13 września w Jarocinie,
  • 23 października w Zabrzu.

Jeśli to Cię interesuje, przeczytaj więcej o wydarzeniach reggae na rytmy.pl. Dość zaskakujący jest zestaw gwiazd, które pojawią się w każdym z tych miejsc. Ani dr. Misio, ani Farben Lehre czy The Analogs nie kojarzą się z muzyką reggae. Być może przygotują coś specjalnego, by mimo wszystko usprawiedliwić nazwę festiwalu.

Inne wydarzenia hip-hop i reggea jesienią

Festiwal PunkyReggae Live to nie jedyny, który zaskakuje. Również 10 października w Gdańsku połączy się muzyka hip-hop z reggae i innymi gatunkami. Mad Professor to gwiazda, która miała dać koncert w kwietniu. Udaje się dopiero teraz, bo liczne wydarzenia hip-hop w Polsce zostały odwołane z uwagi na pandemię.

Mad Professor łączy powyższe gatunki z niszowym dubem. To bujająca, basowa muzyka do powolnego tańca lub kontemplacji. Support zapewni Skank Ranger i MC Polish Man, czyli elbląski raper, który na reggae imprezach jest od czasów wczesnych edycji Ostróda Reggae Festival. Dubowe rytmy mają szansę zrobić szczególne wrażenie w industrialnym klubie Protokultura.

Urodziny Jah Love Soundsystem

Dosyć podobny będzie klimat na imprezie z udziałem Jah Love Soundsystem 12 września. Grupa gra w Warszawie od 2009 roku w składzie, który chwilami sięga kilkunastu osób. Jeśli chodzi o brzmienia, to wszyscy fani Mad Professora będą przyjemnie zaskoczeni: to czysty dub z tylko niewielką domieszką reggae czy muzyki hip-hop. Tym, co wyróżnia ten skład, jest posiadanie i zabieranie na imprezy własnego sprzętu. Każdy fan koncertów wie, jak straszne bywa zetknięcie ulubionego zespołu z kiepskim nagłośnieniem w klubie.

Szczególnie dotyczy to głębokiej muzyki dub – czasem przy gorszym sprzęcie niskie tony i basy wywołują spięcia. Ekipa Jah Love Soundsystem ma własne głośniki i wszystkie inne elementy scenicznego wyposażenia, więc o jakość muzyki można być spokojnym. Warto wykorzystać okazję do zabawy w klubie Pogłos. Dotychczas zaniedbana i pełna zabytków okolica Burakowskiej szybko obrasta apartamentowcami. Prawdopodobnie już niedługo nie będzie tu miejsca dla alternatywnego klubu.

Ciekawostką są goście, których członkowie Jah Love Soundystem zapraszają niekiedy do zabawy na swoich imprezach. To okazja, by reggae’owo-dubowe brzmienie uzupełniła rodzima muzyka hip-hop czy ska.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię