Lifestyle

Wycieczka Nowa Zelandia – cena z biurem podróży

Wycieczka Nowa Zelandia - cena z biurem podróży.
Wycieczka Nowa Zelandia - cena z biurem podróży.

Nowa Zelandia jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii i najdalej położonym państwem od Polski. Wybierając się na niemal drugi kraniec świata, trzeba liczyć się z długą podróżą, ale postawienie swojej stopy na jednej z dwóch głównych wysp, jest tego warte. Naturalne piękno Nowej Zelandii, nieskalane masową turystyką zachwyci każdego miłośnika pięknych krajobrazów. Wspaniałe plaże, lodowce, góry, fiordy, zielone łąki i wszechobecna zieleń to krajobrazy, które skłoniły reżyserów takich filmów jak „Władca Pierścieni” lub „Opowieści z Narnii” do kręcenia zdjęć w tej okolicy. Tylko tutaj można odkryć rdzenną kulturę maoryską, którzy przybyli na wyspy około 1300 roku oraz zobaczyć gatunki roślin i zwierząt, które nie występują nigdzie indziej (tzw. endemity). Wyspy oferują również wiele atrakcji dzięki, którym nawet najbardziej wymagający turyści znajdą coś dla siebie.

Podróż do Nowej Zelandii

Lot do Nowej Zelandii jest z przesiadką na jednym z azjatyckich lotnisk. Warto odpowiednio spakować bagaże, aby nie było problemu z przemieszczaniem się.  Polacy podróżujący w celach turystycznych korzystają z ruchu bezwizowego, jednak tylko na okres nie dłuższy niż trzy miesiące. Trzeba pamiętać, że paszport musi być ważny co najmniej sześć miesięcy od daty planowanego powrotu. Na terenie Nowej Zelandii nie ma szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, więc nie są wymagane żadne szczepienia ochronne. Warto przypomnieć, że na wyspach obowiązuje ruch lewostronny.

W ofercie biura podróży znajduje się wycieczka Nowa Zelandia, cena obejmuje przeloty i przejazdy, noclegi, śniadania oraz szereg atrakcji, a oprócz tego opiekę lokalnego, polskojęzycznego przewodnika. To wszystko sprawia, że można się tylko i wyłącznie skupić na przyjemnościach, zamiast zajmować się organizacją wszystkiego. Przewodnik będzie czekał na lotnisku w Auckland, największej aglomeracji na wyspach.

Nowa Zelandia – atrakcje

Auckland– zwiedzanie miasta wraz z wejściem na górę Eden. Podejście jest łagodne i nie wymaga szczególnie dobrej kondycji, natomiast z punktu widokowego na samym szczycie rozciąga się piękny widok na panoramę miasta.  Widok rozciąga się również na Morze Tasmana i Ocean Spokojny. Ogród Zimowy, plaża Mission Bay, a także zwiedzanie części miasta z zachowanymi budynkami w stylu kolonialnym to także miejsca, które trzeba obejrzeć, by poznać uroki Auckland.

Muriwai– na zachód od Auckland znajduje się piękna, czarna plaża- Muriwai Beach. Kolonie ptaków zamieszkujące to miejsce, wydmy i busz sprawiają, że plaża przyciąga wielu miłośników fotografii. Miejsce to jest oddalone tylko 45 kilometrów od Auckland, więc podróż jest bardzo krótka, a w drodze powrotnej można zatrzymać się w winiarni, aby spróbować lokalnego wina.

Waitomo- w Waitomo, położonym tylko dwie godziny drogi z Auckland, znajduje się wapienna jaskinia Waitomo Glowworm. Nazwę swą wzięła od tysięcy świetlików, które przyczepiają się do sklepienia jaskini. Malutkie, świecące punkciki przywodzą na myśl gwieździste niebo, a obserwować kolonię glow worms będziemy z wygodnej łódki. Taki rejs podziemną rzeką to niesamowite przeżycie. Po zwiedzaniu jaskini można wybrać się do położonej nieopodal wioski Hobbitów z „Władcy Pierścieni”.

Rezerwat Te Puia- jest to piękny, termalny park przy maoryskiej wiosce, gdzie można podziwiać Gejzer Pohutu, bulgotające błotne baseny i ptaki kiwi. Gejzer, wystrzeliwujący strumień wody w górę robi niesamowite wrażenie. Spacer między parującymi gejzerami jest świetną atrakcją. We wiosce obok można zapoznać się z kulturą i tradycją maoryską.

Wellington- będąc w Nowej Zelandii, trzeba również zobaczyć jej stolicę. W Wellington można podziwiać zbiory sztuki maoryskiej znajdujące się w muzeum Te Papa Tongarewa. Warto zobaczyć budynki parlamentu Nowej Zelandii oraz kościół Świętego Pawła. Obowiązkowe punkty programu to przejazd promenadą Oriental Parade oraz punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Z Wellington można promem dostać się przez Cieśninę Cooka z Wyspy Południowej na Wyspę Północną. Rejs promem trwa około 3 godzin, a najciekawsza jest ostatni odcinek rejsu, który biegnie przez labirynt zatoczek i zielonych wysepek zwany Marlborough Sounds. Przy odrobinie szczęścia, można zaobserwować bawiące się delfiny.

Wyspy Fiji- już podczas lotu można zauważyć, jak zielona wyspa Viti Levu kontrastuje z błękitem oceanu. Piaszczyste, białe plaże zachęcają do kąpieli słonecznych. Jest to idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Znajdujące się w pobliżu rafy koralowe oraz bogactwo fauny podwodnej sprawia, że jest to idealne miejsce do nurkowania. 

Sprawdź przewodnik po Nowej Zelandii

Nowa Zelandia jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Można tu podziwiać naturę w stanie niemal nienaruszonym. Wiele roślin i zwierząt nie zobaczymy w żadnym innym miejscu na świecie. Zapierające dech w piersiach widoki, kultura Maorysów, wspaniałe plaże i warunki do uprawiania sportów wodnych jak magnes przyciągają turystów. Odkrywanie tego zakątka świata jest absolutnie niesamowitym przeżyciem, którego warto doświadczyć. Bo przecież każdy, chociaż na chwilę, chciałby znaleźć się w raju…

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię