Uroda Zdrowie

Zmęczona skóra twarzy – jak z tym walczyć?

Zmęczona skóra twarzy
Zmęczona skóra twarzy

Zmęczona skóra twarzy, to problem, który kiedyś dotknie każdego. Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to przebywamy przez wiele godzin w ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie naszej skórze daje się we znaki suche powietrze. Zmęczona skóra postarza, warto więc zastanowić się, jakie jeszcze czynniki mogą spowodować ten defekt, aby nauczyć się je eliminować, lub przynajmniej ograniczyć ich skutki.

Wspomniane suche powietrze, to problem, którego nie da się wyeliminować całkowicie, jeśli nawet poumieszczamy w domu nawilżacze, to przecież i tak wychodzimy do pracy, spędzamy czas u rodziny, czy znajomych. Z pewnością nie każdy jest świadomy tego, jakie zagrożenia dla  nas niesie suche, nagrzane powietrze. Warto więc pamiętać, aby nasza zmęczona skóra twarzy, była odpowiednio nawilżona w tym czasie od wewnątrz. Po prostu – pijmy więcej wody.

Skóra z pewnością odwdzięczy się nam bardziej wypoczętym i świeżym wyglądem.

Co jeszcze możemy zrobić? Używajmy kosmetyków pielęgnacyjnych nawilżających skórę od zewnątrz. Dobry krem, zwłaszcza zawierający nawilżający kwas hialuronowy, potrafi zdziałać naprawdę wiele, aby zmęczona skóra nabrała blasku.

Czynnikiem jeszcze bardziej destrukcyjnym, jest smog miejski, spaliny i przede wszystkim… dym papierosowy.

Palenie tytoniu niszczy zarówno skórę czynnego palacza, jak i osób, które naraża on na palenie bierne. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku palaczy zmęczona skóra twarzy, ziemista, pozbawiona blasku cera i specyficzne zmarszczki to właściwie norma. Cóż… rozwiązanie jest proste – nie palić. Oszczędzimy sobie nie tylko problemów z cerą, ale też poprawimy ogólny stan organizmu. Nie jest żadną tajemnicą, ani przesadą twierdzenie, że palenie tytoniu jest przyczyną wielu chorób. Nowotwór płuc, problemy z płodnością, nowotwór krtani, przewlekła obturacyjna choroba płuc i wiele innych, to często owoce palenia tytoniu. Warto podkreślić, że palacz naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też swoje otoczenie. Zmęczenie skóry, to w tym przypadku najmniejszy problem…

Czasem zmęczona skóra twarzy jest efektem bezsenności, zwłaszcza, jeśli spędziliśmy nieprzespaną noc na imprezie. Poranny widok w lustrze może nas wtedy naprawdę nieprzyjemnie zaskoczyć. Nawet jeśli nie do końca możemy temu zapobiec, użycie odpowiedniej maseczki o działaniu odżywiającym,  rozświetlającym i antystresowym, na pewno pomoże.

Jeśli zależy nam na dobrej kondycji naszej skóry i zawsze świeżym, młodym wyglądzie, warto poświęcić temu trochę uwagi. Nie wszystkie niekorzystne czynniki zdołamy wyeliminować. Nasza skóra i tak się kiedyś zestarzeje, ale dopóki możemy, zapobiegajmy temu. Zmęczona skóra twarzy naprawdę nie musi być naszym codziennym problemem.

Podsumowując powyższe rady:

  • pamiętajmy o nawilżeniu od wewnątrz i odpowiednich kosmetykach zimą
  • unikajmy dymu tytoniowego, a także smogu i spalin
  • dbajmy o odpowiednią ilość i jakość snu

Nasza skóra z pewnością będzie nam za te niewielkie wysiłki wdzięczna…

2 komentarze

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię

  • Muszę się zastosować do tych porad. U mnie zdecydowanie jest za mało snu, muszę to poprawić, wiadomo, że sen to najlepsza opcja na regenerację skóry.