Zdrowie

Właściwości oleju konopnego

Właściwości oleju konopnego
Właściwości oleju konopnego

Troska o urodę i dbanie o zdrowie idą w parze. Prawdą jest, że nasz dobry wygląd wpływa na nasze samopoczucie. Między innymi dlatego powinniśmy aprobatywnie spojrzeć na najnowsze kierunki, które zapanowały we współczesnej kosmetyce. Ostatnimi czasy prawdziwym bestsellerem stał się olej konopny. W drogeriach czy sklepie konopnym znajdzie wiele produktów które zawierają go w swoim składzie. Trudno się temu dziwić: wszak to jeden z najbardziej wartościowych olejów roślinnych pod względem właściwości pielęgnacyjnych. Poznajcie więcej właściwości oleju konopnego.

Zastosowanie oleju konopnego

Olej konopny to produkt, którego obecność w kosmetyce to obecnie najgorętszy trend w rytuałach urodowych, łączący naturalną pielęgnację z prawdziwą (płynącą z aplikacji kosmetyków) przyjemnością. W 80 % składa się z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, protein, aminokwasów oraz witamin A, D, E oraz K. To one umożliwiają bezproblemową regenerację naskórka, odżywiają i głęboko ją nawilżają. A że stan skóry jest niemniej ważny niż stan zdrowia, zastosowanie tej bomby witaminowej w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych może okazać się strzałem w 10-tkę.

Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na efekty prowadzonych kuracji. Olej konopny dba m.in. o właściwy poziom nawilżenia skóry, minimalizuje ryzyko podrażnień i przebarwień, poskramia zmarszczki i poprawia koloryt cery. Jednak co najważniejsze: skutecznie leczy trądzik, łuszczycę, egzemę czy łojotok. Dlatego tak często polecany jest jako najlepszy medykament dla osób leczących problemy skórne u dermatologa. Innymi słowy: właściwości oleju konopnego mogą okazać się doskonałym remedium na wszelkie skórne dolegliwości.

Olejek konopny Endoca
Olejek konopny Endoca

Co jeszcze gwarantuje nam olej konopny? 

Kosmetyki, które mają w swoim składzie ten wyjątkowy składnik ekspresowo nawilżają ciało, niwelują szorstkość i goją drobne pęknięcia, które pojawiają się na skórze pod wpływem ekstremalnej suchości. W olejku znajdziesz pozyskiwany głównie z kwiatostanów konopi siewnych kannabidiol będący najcenniejszym odkryciem kosmetologii. Działa on na skórę wielokierunkowo: oprócz właściwości przeciwzapalnych i łagodzących podrażnienia, chroni skórę przed wolnymi rodnikami, współuczestniczy w procesie odnowy komórkowej oraz zmniejsza wydzielanie sebum przeciwdziałając powstawaniu wyprysków, zmniejsza także swędzenie towarzyszące skórze. 

Pielęgnacja oparta na oleju konopnym choć przywołuje dosyć oczywiste skojarzenia, nie ma właściwości narkotycznych. Co najwyżej w stan upojenia może wprowadzić kondycję naszej skóry. 

Inne zastosowania oleju konopnego 

Nauka poszła jednak jeszcze o jeden krok dalej i proponuje stosowanie oleju konopnego jako… suplementu diety. Producenci wykorzystują jego dobroczynne właściwości jako “wspomagaczy” pracy układu sercowo naczyniowego, odpornościowego, hormonalnego oraz stanowią ochronę przed nowotworami. 

Olej konopny, przez lata marginalizowany, obecnie zaliczany jest także do tzw. superfoods, czyli wartościowej żywności. Dietetycy tak nazywają pokarmy, które mają bardzo dużo składników odżywczych i zachęcają, by spożywać je regularnie. Jeśli i Ty należysz do zwolenników zdrowego stylu życia, wprowadź olej konopny do swojej diety.

1 Comment

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię