Zakupy

Ciekawe akcesoria dla gadżeciarzy – jaki prezent zrobić na gwiazdkę?

Ciekawe akcesoria dla gadżeciarzy – jaki prezent zrobić na gwiazdkę?
Ciekawe akcesoria dla gadżeciarzy – jaki prezent zrobić na gwiazdkę?

Obecnie rynek akcesoriów jest bardzo szeroki i rozciąga się na wiele grup. W internecie można teraz kupić niemal wszystko i nie zapowiada się, aby kiedykolwiek miało się to zmienić. Wielu z nas ma czasem chęć zrobienia sobie małego prezentu w postaci jakiegoś gadżetu. Czasem są to wyłącznie drobiazgi służące dekoracji, a innym razem rzeczywiście przydatne przedmioty. Poniżej postaramy się przedstawić kilka ciekawych akcesoriów, mogących przydać się niemal wszystkim.

Inteligentne gadżety dla domu – co ciekawego może przydać się domownikom?

Od jakiegoś czasu wszystko idzie w stronę automatyzacji. Właściciele nowobudowanych posiadłości instalują w domach zaawansowane systemy Smart Home, dzięki którym wiele funkcji będzie możliwych do sterowania z pozycji smartfona. Jak się okazuje, w celu wprowadzenia inteligentnych systemów do domu, nie trzeba wcale burzyć całego budynku ani wykonywać żadnych remontów. Wystarczy chociażby zakupić systemy inteligentnego oświetlenia bądź też źródła energii. Najczęściej występują one w postaci gniazdek oraz włączników światła. Inteligentny kontakt to tak naprawdę kostka, którą wpinamy do zwykłego gniazdka. Ma ona jednak moduł pozwalający na sterowanie nim z poziomu aplikacji w telefonie. Podobnie działają wyłączniki światła.

Oczywiście, do grona mniej zaawansowanych gadżetów automatycznych możemy zaliczyć chociażby dozowniki do mydła z czujnikiem, wagę inteligentną czy nawet roboty sprzątające i kuchenne.

Gadżety dla palaczy – raj dla kolekcjonerów

Tak jak niektórzy kolekcjonują znaczki, tak inni zbierają akcesoria do palenia. Niekiedy nie dotyczy to nawet samych palaczy, a jedynie wielbicieli tego typu zagadnień. Najpopularniejszym asortymentem w tej kwestii są oczywiście zapalniczki. Ich kolekcjonowanie może przyświecać wielu celom, niekoniecznie dotyczącym palenia. Niektórzy zbierają clippery ze względu na ich unikatowe grafiki. Jeszcze inni stawiają natomiast na Zippo, będące drogim i wyrachowanym wyrobem. Istnieją także grupy gustujące w każdej z tych opcji.

Bardziej przeznaczonym dla palaczy asortymentem jest natomiast młynek do suszu. Odmian takich akcesoriów może być naprawdę wiele, począwszy od grinderów różniących się materiałem wykonania aż po różne, mniej i bardziej rozchwytywane modele wielu marek. Ciekawymi gadżetami mogą być również bonga, tacki do kręcenia czy nawet fajki. Te ostatnie szczególnie dobrze prezentują się na półkach jako dekoracja.

Inne, popularne gadżety

Często napotykamy się na ogłoszenia sprzedażowe rzeczy, które niekoniecznie są nam potrzebne do życia, ale ich obecność może przydać się w szczególnych okazjach. Taką opcją jest chociażby głośnik bluetooth. Teoretycznie, będąc w domu nigdy nie przychodzi nam do głowy go używać. Kiedy jednak odwiedzają nas znajomi, muzyka puszczana z telefonu może dodać wiele uroku imprezie.

Skoro mowa o odwiedzaniu znajomych, przeważnie na stół stawia się wtedy coś do picia. Oprócz kawy i herbaty, w grę wchodzą także mocniejsze trunki. Podawanie ich w butelce nie jest oczywiście niczym złym, jednak znacznie lepiej prezentują się one w specjalnej karafce z przeznaczoną do ich picia odpowiednią ilością szklanek bądź kieliszków. Skoro mówimy jeszcze o gadżetach, warto dla swojego zdrowia zaopatrzyć się w nawilżacz i oczyszczacz powietrza. Po jego włączeniu zdecydowanie poczujemy różnicę podczas oddychania.

Całkiem popularne ostatnimi czasy stają się również inteligentne filtry do wody, których zadaniem jest informowanie użytkowników o konieczności wymiany i stanie wody z kranu.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię