Uroda

Co to jest baza kauczukowa i jak jej używać?

Co to jest baza kauczukowa i jak jej używać
Co to jest baza kauczukowa i jak jej używać

Manicure hybrydowy jest niezwykle popularny ze względu na swoją trwałość, a w konsekwencji wygodę dla użytkowniczek. Jest to zabieg nie wymagający skomplikowanej wiedzy i umiejętności, przez co coraz więcej osób wykonuje go we własnym zakresie w domu. Do jego wykonania niezbędna jest baza, top, kolorowy lakier oraz preparaty pomocnicze. Warto jednak zatrzymać się na chwilę przy pierwszym produkcie, czyli bazie – jest to bowiem jeden z najistotniejszych elementów manicure hybrydowego, decydujący o jego trwałości. To właśnie ona jako jedyny produkt pokrywa naturalną płytkę paznokcia, dlatego tak ważny jest wybór preparatu wysokiej jakości. Tutaj warto więc rozważyć jedną z ostatnich nowości na rynku produktów do manicure, czyli bazę kauczukową. Co to dokładniej jest, czym różni się od klasycznej bazy i jak ją aplikować? Zapraszamy do lektury naszego poradnika przygotowanego wspólnie ze stylistką paznokci marki BeautyDelights.pl!

Czym jest baza kauczukowa?

Co to jest baza kauczukowa? Już wyjaśniamy! Popularna w ostatnim czasie Rubber Base, czyli baza kauczukowa, jest połączeniem klasycznego preparatu podkładowego i żelu budującego. Jej skład opiera się na wiązaniach kauczukowych, które powodują że jest to baza znacznie elastyczniejsza od jej hybrydowego odpowiednika, w wyniku czego jest też odporniejsza na uszkodzenia. Baza kauczukowa może być stosowana zarówno jako jako preparat podkładowy pod kolejne warstwy produktów światłoutwardzalnych, jak i do przedłużania paznokci. Jej największymi zaletami jest wspomniana wcześniej elastyczność, właściwości samopoziomujące, oraz możliwość wygładzenia i wyrównania płytki paznokcia. Jest to więc produkt idealny dla osób, które mają kruche i cienkie paznokcie.

W jaki sposób stosować bazę kauczukową?

Bazę kauczukową aplikujemy w taki sam sposób, jak klasyczną bazę hybrydową lub bazę budującą. Jedynymi różnicami może być ich konsystencja, czas utwardzania lub kolor, bowiem bazy kauczukowe i budujące są dostępne w wielu różnych odcieniach, co znacząco ułatwia proces robienia manicure. Jak zatem jej używać?

1. Rozpoczynamy w taki sam sposób, jak podczas robienia manicure hybrydowego, czyli od przygotowania płytki paznokcia do zabiegu. W pierwszej kolejności odsuwamy skórki, te zbędne wycinamy, a paznokciom nadajemy preferowany kształt za pomocą pilniczka. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki polerką, i usunięcie powstałego pyłu za pomocą wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem. Jeżeli mamy problematyczne paznokcie, czyli np. tłustą płytkę, dodatkowo dla zwiększenia przyczepności kolejnych warstw, możemy zaaplikować primer kwasowy lub primer bezkwasowy.

2. Gdy paznokcie są przygotowane do zabiegu, możemy przejść do aplikacji bazy kauczukowej. Rozpoczynamy więc od nałożenia cienkiej warstwy na środek paznokcia, a następnie dokładnego rozprowadzenia jej po płytce, po czym utwardzamy w lampie według zaleceń producenta. Jeżeli zamierzamy wykorzystać Rubber Base do przedłużenia paznokci, przed jej aplikacją podklejamy szablon i rozprowadzamy ją nie tylko po naturalnej płytce, ale i po szablonie do uzyskania preferowanej długości, i dopiero wtedy utwardzamy w lampie. Po dokładnym utwardzeniu nakładamy drugą warstwę, i ponownie utwardzamy w lampie, a jeżeli przedłużaliśmy paznokcie dodatkowo opiłowujemy je pilnikiem w celu nadania wymaganego kształtu. Gdy całość jest gotowa, możemy przejść do zrobienia manicure hybrydowego.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię