Zakupy

Co warto mieć przy sobie, zaraz po porodzie?

Co warto mieć przy sobie, zaraz po porodzie?
Co warto mieć przy sobie, zaraz po porodzie?

Kiedy zbliża się poród, kobieta przygotowuje wyprawkę do szpitala. Pamięta o dokumentach ciąży, ubrankach dla maleństwa, pieluszkach i o swoich rzeczach. Narodziny dziecka to wspaniały, choć przepełniony bólem moment. Światowa Organizacja Zdrowia, położne, lekarze neonatolodzy i pediatrzy są zgodni w tym, że karmienie piersią przez minimum pół roku, jest najlepszym sposobem żywienia maluszka, które wspiera rozwój dziecka we wszystkich aspektach. Karmić piersią można już na sali porodowej podczas dwugodzinnego okresu kangurowania noworodka. Maluch instynktownie szuka piersi. Do karmienia piersią potrzebna jest wygodna bielizna i koszula.

Wygodne spanie w ciąży

Pod koniec ciąży wiele pań ma problemy ze snem i odczuwa potrzebę popołudniowej drzemki. Regularny, nieprzerywany sen jest bardzo ważny, jednak „bycie wypoczętą” następnego dnia to zupełnie inna historia: skurcze łydek, parcie na pęcherz, bóle kręgosłupa, problemy z oddychaniem, nie pozwalają wypocząć w nocy. Pomaga przyjęcie wygodnej pozycji podczas snu, która daje najwięcej komfortu. Najlepiej układać się na lewym boku, a prawą nogę zgiąć w kolanie, tak aby była jak najbliżej brzucha. Zaleca się unikania spania na wznak, ponieważ taka pozycja utrudnia oddychanie, zaburza krążenie krwi, powodując przy tym spadek ciśnienia tętniczego. Jest to bardzo niebezpieczne dla rozwijającego się maleństwa, ponieważ może doprowadzić do niedotlenienia.

Bardzo ważna jest wygodna koszula ciążowa, uszyta z miękkiej i delikatnej dla skóry bawełny.  Koszula ciążowa bawełniana z domieszką elastanu lub uszyta z wiskozy bambusowej jest miła w dotyku, nie krępuje ruchów i zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Przykładowe, można znaleźć tutaj: https://abc-bobasa.pl/koszula-do-karmienia-24

Kobieta w ciąży może wyglądać pięknie i elegancko, czuć się komfortowo w domu i w szpitalu. Do szpitala na poród warto zabrać co najmniej dwie koszule ciążowe.

Jak przygotować się do karmienia piersią?

W końcu następuje ten wielki dzień – rodzi się maleńki człowiek. Zmieniają się także potrzeby kobiety choćby w kwestii bielizny i koszuli nocnej. Po porodzie przychodzi czas na pierwsze karmienie. Wokół karmienia piersią narosło wiele mitów i przekłamań, np.: o za chudym mleku, dziecku, które się nie najada, bo płacze i wiele innych równie absurdalnych.

Nieprawdą jest, że mama ma za chude mleko. Pokarm mamy zmienia się wraz z potrzebami dziecka, idealnie dostosowując się do zapotrzebowania maluszka. Nie należy przejmować się mitami i „dobrymi radami”. Sukces w karmieniu zapewni przystawianie maluszka do piersi, dużo cierpliwości, zaufanie naturze, wybór odpowiedniej pozycji do karmienia (najwygodniejszej dla mamy i maleństwa) oraz wygodne ubranie dla mamy, np.: koszula do karmienia i biustonosz dla mamy karmiącej. Specjalna koszula do karmienia umożliwia szybki dostęp do piersi, kiedy maluszek jest głodny lub potrzebuje przytulenia i posłuchania znajomego bicia serca mamy.

Wygodna koszula do karmienia

Wiele pań zastanawia się, czy warto kupić koszulę do karmienia? Oczywiście, można karmić w zwykłej koszuli, ale trzeba ją podnieść wysoko do góry, co nie jest komfortowe na sali pełnej ludzi. Piżama tuż po porodzie się nie sprawdzi, bo utrudnia dostęp powietrza, a ponadto może np. uciskać ranę po cesarskim cięciu na brzuchu. Koszula do karmienia jest wygodna i zapewnia tak ważne poczucie intymności w sytuacji, kiedy na sali jest dwie, trzy panie po porodzie. Ta ważna część kobiecej garderoby znacząco ułatwia dyskretne wyjęcie piersi, karmienie maluszka i schowanie piersi.

W internecie, jak i sklepach stacjonarnych, są dostępne modele:

  • z dekoltem kopertowym;
  • z rozcięciem pod szyją;
  • odpinane na wysokości piersi;
  • z wiązaniem lub odpinanymi ramiączkami.

Wszystkie zapewniają wygodę, łatwy dostęp do piersi. Dobierając rozmiar trzeba pamiętać o tym, aby szczególną uwagę zwrócić na piersi, które po porodzie i w okresie karmienia powiększają się nawet o rozmiar.

Koszula do karmienia potrzebna jest w pierwszych miesiącach życia maleństwa, ponieważ dziecko zazwyczaj nie przesypia nocy i jest konieczne nocne karmienie.

Więcej można znaleźć na stronie: https://abc-bobasa.pl/

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię