Lifestyle

Czym napełnić worek treningowy-bokserski?

czym wypełnić worek bokserski-treningowy
czym wypełnić worek bokserski-treningowy

Wielu z Was stając przed zakupem klasycznego worka bokserskiego czy innego typu worka treningowego zadaje sobie pytanie czy wybrać worek gotowy od razu do użytku, czy też sięgnąć po taki do indywidualnego wypełnienia. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Worek bokserski z wypełnieniem

Worek bokserski z wypełnieniem, to droga poniekąd na skróty. Kupujemy worek, podwieszamy go w domu czy siłowni i gotowe. Możemy ćwiczyć. Podczas zakupu wystarczy sprawdzić, czy odpowiada nam jego twardość i waga. Jeśli wybieramy sprzęt renomowanych firm, takich, jak chociażby Ring, możemy być pewni, iż materiały użyte do wypełnienia worka zostały odpowiednio dobrane i sprostają Twoim oczekiwaniom. Worek taki ma jednak pewne minusy. Pierwszym z nich jest kwestia wspomnianej już twardości. Jeśli kupujemy go w sklepie, nie mam z tym problemu. Zakup przez internet to zaś dość duża niewiadoma, gdyż fizycznie nie mamy możliwości sprawdzenia tego parametru worka bokserskiego. Na szczęście, praktycznie wszystkie worki treningowe oferują możliwości oddania/wyciągnięcia części wkładu.

Drugim problemem worków z wypełnieniem, jest ich waga i wielkość. Przy największych modelach, możemy mieć problemy umieścić je w pojeździe, a niesienie ich przez całe miasto na plecach nie należy do wygodnych. Gdy zaś zamawiamy worek ze sklepu wysyłkowego, trzeba pamiętać o dość wysokich kosztach wysyłki, z racji gabarytów i wagi przesyłki.

Worek treningowy pusty

Zamawiając worek bokserski do samodzielnego wypełnienia najczęściej kurier przywiezie nam średniej wielkości pudełko, w którym najcięższym elementem będą łańcuchy mocowania. Nie zbankrutujemy więc na przesyłkę. Ponadto w przypadku pustych worków to my sami możemy zdecydować, o jego twardości i wadze. Pozwoli nam to dostosować worek idealnie do swoich potrzeb. Musimy jednak wiedzieć jak i z czego zrobić odpowiednie wypełnienie. Nie jest to trudne zadanie, ale wymaga od nas dogłębnego przemyślenia sprawy.

Czym wypełnić worek treningowy?

Worek treningowy możemy wypełnić praktycznie wszystkim. Należy jednak pamiętać, że to co wybierzemy może nam pomóc, albo zaszkodzić. Złe wypełnienie może bowiem skutkować nieprzyjemnymi kontuzjami, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy treningi z workiem bokserskim.

Piasek

Piasek- materiał, który jest dość często spotykany jako wypełnienie. Przemawia za nim bardzo łatwa dostępność i cena. Problem jednak w tym, że wypełnienie worka treningowego piaskiem to dobra decyzja jedynie dla bardziej zaawansowanych sportowców. Worek taki jest bowiem bardzo ciężki i twardy, co może pociągnąć za sobą kontuzję u początkujących pięściarzy.
Warto też pamiętać, że worki wypełnianie miastkiem muszą być najwyższej jakości, w przeciwnym razie na skutek przeciążeń i wagi wypełnienia mogą się po prostu urwać.

Skrawki materiału

Skrawki materiału- dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają trening z workiem bokserskim chcą przy okazji zrobić sobie porządek w szafie. Metoda jest prosta. Bierzemy ubrania, tniemy je na paski i upychamy w worku. Przy tej metodzie wypełnienia należy jedynie pamiętać, o dwóch rzeczach. Po pierwsze, paski materiału nie powinny być zbyt duże, ponieważ  będą się wtedy źle układać, po drugie materiał jest dość miękkim i lekkim wypełnieniem, więc jeśli nie chcemy by worek nam się przecierał od środka musimy dobrze ubić materiał.

Trociny

Trociny- jeśli mamy dostęp do tartaku ten rodzaj wypełnienia będzie idealny. Trociny są tanie (czasem dostaniemy je nawet za darmo), łatwo dostępne i zapewniają optymalną twardość i wagę worka bokserskiego. Jedyne o czym powinniśmy pamiętać podczas napełniania worka, to to, żeby co jakiś czas ubijać włożony już materiał, by ten jak najlepiej i jak najściślej się ułożył. Przez załadunkiem warto jeszcze sprawdzić czy w trocinach nie znalazły się przypadkiem dłuższe drzazgi lub kawałki drewna, które mogą uszkodzić worek od środka.

Torpeda

Torpeda- Torpeda to rodzaj wypełnienia w wypełnieniu. Jest to podłużny walec najczęściej wypełniony piaskiem, który umieszcza się wzdłuż dłuższej osi worka bokserskiego. Rozwiązanie to ma za zadanie dociążyć worek w sytuacji, w której jest on dla nas zza lekki. Dzięki temu możemy dość swobodnie balansować wagą worka, nie zmieniając stopnia jego twardości.

Na koniec warto pamiętać o tym, iż niezależnie jaki materiał wypełnienia wybraliśmy i jak dobrze napchaliśmy go do środka, to z czasem, podczas naszych ćwiczeń wkład ubije się, uleży. W takiej sytuacji należy… po prostu dołożyć materiału.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię