Zakupy

Doskonały prezent na Dzień Dziadka – jaki upominek podarować seniorowi rodu?

DOSKONAŁY PREZENT NA DZIEŃ DZIADKA – JAKI UPOMINEK PODAROWAĆ SENIOROWI RODU
DOSKONAŁY PREZENT NA DZIEŃ DZIADKA – JAKI UPOMINEK PODAROWAĆ SENIOROWI RODU

Święta, święta i po świętach. Ani się obejrzymy, a zastanie nas Nowy Rok, minie połowa stycznia i będzie trzeba pomyśleć o prezencie na Dzień Dziadka (22 stycznia). Tak jak i wszystkich innych prezentów, tego upominku również nie można wybierać pochopnie. Jeśli zastanawiasz się, jaki upominek powinieneś podarować seniorowi rodu z okazji jego święta, to znalazłeś się we właściwym miejscu w sieci. W poniższym artykule przedstawimy Ci kilka propozycji prezentów, które powinny uszczęśliwić Twojego dziadka. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Koncert chopinowski

Jeśli ojciec Twojego ojca jest miłośnikiem muzyki klasycznej, to doskonałym pomysłem na prezent na dzień dziadka będzie zabranie go na koncert muzyki Fryderyka Chopina. Koncert taki może odbyć się w wyjątkowym miejscu w Warszawie – w kawiarni Chopin Point, w której słynny kompozytor dał swój pierwszy muzyczny pokaz, gdy miał zaledwie trzynaście lat. To nie tylko idealne miejsce, by posłuchać doskonałych dźwięków fortepianu, ale również, by skosztować miodu pitnego, świeżo tłoczonego soku z jabłek czy też przysmaku samego Chopina – kawy żołędziowej.

Zwiedzanie „Muzeum życia w PRL-u”

Jeśli Twój dziadek coraz częściej powtarza, że „kiedyś to było” oraz z rozrzewnieniem spogląda w przeszłość, to możesz spróbować zafundować mu podróż w czasie. Wizyta w „Muzeum życia w PRL-u” będzie potężnym strzałem nostalgii, który pozwoli na chwilę przenieść się o trzy dekady w przeszłość. Charakterystyczne wystroje wnętrz (legendarne tapczany, meblościanki i inne ustrojstwa, które ciężko dziś znaleźć w normalnym domu) i przedmioty, które dawno odeszły do lamusa odnajdują tu drugie życie. Pamiętaj, by przyjść odpowiednio wcześnie – jak na „Muzeum życia w PRL-u” przystało, przed wejściem możesz trafić na kolejkę. Radzimy się nie wpychać, bo rozlegnie się gromkie „Pan tu nie stał!”.

Jak wybrać prezent na Dzień Dziadka?

Wybór prezentu na Dzień Dziadka może przysporzyć wiele trudności. Właśnie dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu, gdy będziemy mieć wystarczającą ilość czasu, by rozważyć wszelkie za i przeciw. Warto postawić na coś niestandardowego, co nie tylko da dziadkowi sporo zabawy, ale również zapewni niezapomniane wspomnienia. Nie ma bowiem nic gorszego niż nietrafiony prezent, który kupujemy w ostatniej chwili, bo „tak wypada”. Prezent na Dzień Dziadka powinien pochodzić od serca, bo tylko wtedy spełni swoje zadanie. Czy będzie to wspólne wyjście na koncert, czy wspólne zwiedzanie muzeum – słowo „wspólne” jest tu kluczowe. Zamiast podarować dziadkowi upominek materialny, spędź z nim trochę czasu!

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię