Lifestyle

Farby modelarskie – niezbędny element pasjonatów produktów modelarskich

Farby modelarskie - niezbędny element pasjonatów produktów modelarskich
Farby modelarskie - niezbędny element pasjonatów produktów modelarskich

Etap malowania modeli to jeden z najważniejszych momentów modelarstwa, który nadaje tworzonym modelom charakteru i wpływa na ich ostateczny wygląd oraz wierność odwzorowania. Wszyscy pasjonaci produktów modelarskich wiedzą, jak ważne są jakościowe farby modelarskie.

Farba do modeli to kluczowy element, którego jakość decyduje o ostatecznej prezentacji danego modelu.   

Farby modelarskie do malowania aerografem i pędzlem

W ofercie https://shopgracz.pl/141-farby-modelarskie pasjonaci modelarstwa znajdą niezbędne typy farb, które są produkowane przez najbardziej renomowane marki, takie jak Vallejo, Citadel czy Army Painter. W sklepie, oprócz farb akrylowych i olejnych, znajdziemy również lakiery oraz specjalne farby modelarskie, które są przystosowane do malowania aerografem.

W ofercie znajdziemy najróżniejsze kolory, co sprawia, że każdy pasjonat modeli znajdzie dla siebie farbki modelarskie bez względu na to, czy pracuje obecnie nad bardzo realistycznie wyglądającą dioramą z drugiej wojny światowej, czy też w sytuacji, gdy szuka bardziej egzotycznych, jaskrawych kolorów do pomalowania swojego oddziału wojowników czczących Slaneesha. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, warto zaopatrzyć się w farby producenta Citadel – będzie to doskonały wybór dla fanów gier Games Workshop ze względu na dwie rzeczy. Po pierwsze, sposób wykonania farb jest dostosowany pod modele GW (niezależnie czy są to farby do użycia w sprayu, aerografu czy też są to błyszczące farbki do malowania pędzlem) możemy być pewni, że sprawdzą się przy pracy z naszymi modelami. Druga rzecz, która ułatwia nam pracę nad modelami to nazewnictwo produktów. Jeżeli poszukujemy farby do pomalowania aerografem Stalowego Legionu wystarczy wyszukać Air Steel Legion, a wtedy szybko odnajdziemy to, czego szukamy. A może na warsztacie znajduje się właśnie oddział XVII Legionu? Wpisz hasło „Word Bearer” i za chwilę odnajdziesz kilka zadowalających rezultatów! Malowanie modeli odpowiednimi farbami to czysta przyjemność!

Farby do modeli oraz dioram

Farby firmy Citadel są jednym z popularniejszych rozwiązań wśród fanów modelarstwa, jednak warto pamiętać że na rynku nie brakuje innych ciekawych propozycji od uznanych producentów. Składanie wszelkiego rodzaju modeli i dioram mogą ułatwiać farby od Vallejo – producenta słynącego z wysokiej jakości farb akrylowych. Na początku firma Vallejo specjalizowała się jedynie w farbach, które był przeznaczone do malowania artystycznego, jednak później firma poszerzyła swoją działalność, produkując farby matowe, satynowe czy właśnie służące do malowania figurek.

W trakcie poszukiwań sprawdź również, jakie farby ma w ofercie Army Painter. Jest to dość młoda marka, jednak wzbogaciła modelarstwo o zupełnie nową jakość, dzięki opracowaniu technologii Quickshade. Jeśli natomiast wolisz swoistą modelarską medytację w postaci składania skomplikowanych Gundamów, sprawdź farby od marki Mr. Hobby.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię