Kuchnia

Idealna lodówka istnieje!

Idealna lodówka istnieje!
Idealna lodówka istnieje!

Kupno lodówki to coraz częściej spore wyzwanie dla konsumentów, ponieważ dzisiejszy rynek obejmujący duże AGD oferuje swoim klientom wiele ciekawych propozycji. Dodatkowo z roku na rok przybywa nowoczesnych rozwiązań, które w większości są trafione. Dlatego obsługa tych urządzeń staje się łatwiejsza, a jedzenie można lepiej i dłużej przechowywać w lodówkach. Przekonaj się, co można dziś atrakcyjnego znaleźć w sklepie!

Jakie są rodzaje lodówek wolnostojących?

Oferta lodówek wolnostojących jest niezwykle bogata, zwłaszcza na stronie internetowej sklepu https://www.neonet.pl/duze-agd/lodowki-i-zamrazarki.html. Można tu znaleźć między innymi modele: lodówek side by side (czyli dwudrzwiowe), lodówko – zamrażarki, czy modele lodówek jednodrzwiowych. A to tylko część asortymentu, jaki oferuje sklep. Warto podkreślić również, że lodówka to jedno z ważniejszych urządzeń elektrycznych w domu. Pozwala we właściwy sposób przechować, ale i przedłużyć trwałość wielu produktów spożywczych. W ten sposób unikamy zbyt szybkieo psucia, jak i namnażania groźnych drobnoustrojów. Dlatego tak szczególną uwagę przykładamy do wyboru najlepszego modelu, który spełni sporo oczekiwań. Pierwszą różnicą zauważalną pomiędzy tymi urządzeniami jest typ zabudowy, mianowicie wyróżniamy lodówki wolnostojące oraz do zabudowy. Modele te różnią się między sobą sposobem montażu. Produkty wolnostojące nie wymagają montażu, gdyż wystarczy odpowiednio wypoziomować urządzenie oraz podłączyć do gniazdka. Natomiast modele do zabudowy wymagają dodatkowo montażu specjalnej maskownicy, dzięki czemu w pomieszczeniu powstaje minimalistyczna przestrzeń.

Najbardziej powszechnym produktem są lodówko – zamrażarki, które łączą w sobie funkcje lodówki oraz zamrażarki. W zależności od wyboru modelu, zamrażarka może być umieszczona na górze, na dole lub z boku części chłodzącej urządzenia. Wybór rozmieszczenia zarówno części chłodzącej, jak i mrożącej ma duży wpływ na funkcjonalność oraz praktyczne wykorzystanie wybranego modelu. Powinien on uwzględniać pod tym względem osobiste preferencje użytkownika. Dlatego na rynku dostępne są modele jednodrzwiowe oraz dwudrzwiowe, które różnią się przede wszystkim ustawnością wewnątrz urządzenia oraz pojemnością. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lodówki?

Podczas zakupu lodówki  należy zwrócić uwagę na: klasę energetyczną urządzenia, głośność lodówki, pojemność lodówki, design, a także sposób oddawania ciepła przez to urządzenie. Parametry te wpływają bezpośrednio na jakość użytkowania, ale i poziom zadowolenia konsumenta z zakupu. Lodówka to urządzenie, które pracuje przez całą dobę. Dlatego też warto wybrać energooszczędny model w klasie A++ lub A+++, charakteryzujacy się odpowiednio niskim zużyciem prądu. Co bezpośrednio wpłynie na wysokość rachunków za prąd. Bez względu na typ kuchni, warto wybrać cicho pracującą lodówke. Warto poszukać modelu, który emituje maksymalnie 45 dB. Natomiast pojemność lodówki dobrze jest dopasować do własnych potrzeb, jak i ilości użytkowników. Dzięki temu jej wielkość będzie odpwiednia, a częstotliwość zakupów się nie zmieni. Design jest szczególnie istotny w przypadku modeli wolnostojących. Poza klasycznymi kolorami, jak: srebrym, białym oraz czarnym, coraz częściej można znaleźć urządzenia w odcieniach niebieskiego, czerwonego, zieleni i wielu innych. Dodatkowo lodówki mogą różnić się rodzajem uchwytu, kształtem i innymi cechami, wpływającymi na wygląd. Niemniej sprawia to, ze każdy znajdzie idelany produkt dla siebie! Wybrany model uzupełnij o najważniejsze technologie, które poprawią przede wszytkim komfort użytkowania.

Najważniejsze technologie w lodówkach, o których należy pamiętać

Nowoczesne technologie coraz częściej ułatwiają konsumentom obsługę urządzeń elektronicznych, ale i znacznie więcej. W przypadku zakupu lodówki wolnostojącej warto zwrócić uwagę na następujące zastosowane: programatory, komory świeżości, agregaty, termostaty, komory zero czy dwa oddzielne obiegi powietrza. Wspomniane komory świeżości pozwalają zachować jędrność i świeżość wybranych produktów przez długi czas, zwłaszcza owoców i warzyw. To rozwiązanie godne uwagi, podobnie jak dwa oddzielne obiegi powietrza. Kolejną wyjątkową funkcją jest system No Frost, który doskonale ogranicza ilość szronu na ściankach produktu. Programatory, zwane także sterowaniem elektronicznym umożliwiają dopasowanie pracy urządzenia do wyjazdu czy innych okoliczności. Jednocześnie powodują, że pojawia się komunikat dźwiękowy w momencie zbyt długiego otwarcia drzwiczek urządzenia. Przy wyborze nowego produktu warto zwrócić także uwagę na rozmieszczenie półek i ich rodzaj, jak również na ilość szuflad. Kostkarka, wbudowany pojemnik na chłodną wodę czy może program szybkiego chłodzenia. Wybierz najlepszy zestaw technologii dla siebie!

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię