Uroda

Jak nakładać akrylożel?

Jak nakładać akrylożel?
Jak nakładać akrylożel?

Akrylożel, znany także jako poliżel, to substancja, która charakteryzuje się właściwościami zarówno akrylu, jak i tradycyjnego żelu do zdobienia paznokci. Po nałożeniu akrylożel jest niezwykle twardy, świetnie trzyma się płytki paznokcia, a do tego przyjemnie i prosto się z nim pracuje. Dowiedz się, jak poprawnie go nakładać!

Jak pracować z akrylożelem, czyli kilka słów o nakładaniu „na sucho” i na „mokro”

Jak dowiedzieć się można ze strony internetowej producenta artykułów do stylizacji paznokci – Sunflower Nail Professional, manicurzystki nakładają akrylożel na paznokcie za pośrednictwem dwóch sposobów. Jednym z nich jest metoda „na sucho”, która niczym nie różni się od pracy ze standardowym żelem. Z kolei sposób „na mokro” znany jest wszystkim paniom, które stylizują paznokcie za pomocą akrylu. Czym dokładnie charakteryzują się obie te metody? Sprawdź!

Nakładanie akrylożelu na mokro

Aby zaaplikować akrylożel metodą na mokro, należy przygotować plastikowy pojemniczek (sprawdzi się także niewielkie szklane naczynie), cleaner, bezpyłowy wacik oraz specjalny pędzelek do nakładania żelu. Do pojemniczka wlewamy cleaner i moczymy pędzelek, który następnie ostrożnie wycieramy w bezpyłowy wacik. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru cleanera. Zbyt duża ilość może sprawić, że nałożony przez nas akrylożel zacznie się zapowietrzać, co daje nieestetyczny efekt na stylizowanych paznokciach.

Cleaner sprawia, że akrylożel zaczyna się rozpuszczać. Staje się też bardziej miękki, co ułatwia pracę, pozwalając wygodnie go rozprowadzić – zarówno na paznokciu, jak i na formie.

Poliżel na sucho – jak to zrobić?

Sposób „na sucho” nie powinien budzić większych wątpliwości. Jest to metoda znana z tradycyjnego sposobu malowania paznokci lakierem – należy nabrać odrobinę akrylożelu na pędzelek (w tym wypadku – suchy!), a następnie równomiernie rozprowadzić go po stylizowanym paznokciu bądź gotowej formie. Te ostatnie stanowią świetne ułatwienie, jeśli chcemy przedłużyć paznokcie. Poliżele można stosować na tradycyjnych formach papierowych oraz silikonowych formach Dual Form System, które dostępne są w sklepie Sunflower Nail Professional.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię