Moda

Portfel skórzany czy materiałowy – który się bardziej opłaca?

Portfel skórzany czy materiałowy - który się bardziej opłaca?
Portfel skórzany czy materiałowy - który się bardziej opłaca?

Oferta portfeli jest różnorodna i odpowiada na zmieniające się potrzeby klientów. Wygląd portfela również ulega zmianie – pojawia się więcej kieszonek na karty i wizytówki. Mniejsza jest kieszonka na bilon. Najbardziej cenione są portfele uniwersalne – mające przegródki na gotówkę, karty oraz zdjęcia najbliższych. Portfel musi być wytrzymały, odporny na zarysowania i ciężar. Dlatego przy wyborze portfela należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego będzie wykonany.

Portfel damski dla kobiet wymagających

Portfel  damski  jest jednym z ważniejszych akcesoriów zaraz po torebkach. Panie  chcą, aby pasował do ich stylu i torebki. Mają coraz większe wymagania – oczekują, że skórzany portfel damski ożywi codzienną stylizację lub podkreśli klasyczny styl biznesowy. Portfele materiałowe dedykowane są osobom, które ze względów etycznych nie akceptują galanterii skórzanej lub denerwują je widoczne odciski palców. Portfele materiałowe również są eleganckie, a ich zaletą jest bogaty wybór kolorystyczny. Producenci przywiązują ogromną wagę do ładnego wykończenia przedmiotu. Ten rodzaj portmonetek wybierają panie ciekawe desenie i nietypowe kolory. Niezależnie od tego, z jakiego materiału zrobiony jest portfel damski, musi być on modny, a sposób zamykania powinien zapewniać bezpieczeństwo  gotówce i kartom.

Portfele skórzane

Za szczyt elegancji w tym asortymencie uważane są produkty skórzane. Istnieją portfele  damskie ze skóry ekologicznej i skóry naturalnej – najczęściej jest to skóra wieprzowa lub cielęca.  Bardzo wiele osób poszukuje portfeli ze skór egzotycznych. Oczywiście na rynku są takie produkty, ale trzeba mieć świadomość faktu, że skóry są pozyskiwane nielegalnie, często z gatunków chronionych. Oznacza to, że posiadanie takiej rzeczy jest przestępstwem. Takie skóry pozyskiwane są od zwierząt żyjących w środowisku naturalnym, a proceder przyczynia się do wyginięcia gatunków. Jeżeli kupujemy portfele damskie skórzane, to tylko ze skór zwierząt hodowlanych. Portfele damskie skórzane są wytrzymałe, pięknie wykończone , często drogimi dodatkami. To produkt wręcz luksusowy, ponieważ są tworzone  z wysokogatunkowej skóry i są wykonane ręcznie. Posiadają swoją duszę i wyróżniają się szykiem oraz wyjątkowym pięknem.

Producent zwraca uwagę na to, aby zapięcie było bardzo wysokiej jakości, ponieważ tylko wtedy klientka ma pewność, że wybrała piękny portfel, który posłuży jej na długie lata. Warto wiedzieć, że jakość skóry syntetycznej jest coraz lepsza, więc pod względem trwałości i elegancji portfele damskie z niej wykonane nie ustępują jakości  wyrobom ze skóry naturalnej. Zaletą skóry syntetycznej jest  to, że nie pochodzi ona od zwierzęcia, więc taki portfel może mieć także osoba, która nie akceptuje galanterii z naturalnych skór, a chciałaby mieć portfel o naprawdę wysokich walorach użytkowych.

Kolorystyka portfeli damskich

Kobiety pewne siebie wybierają portfel damski pasujący do ich stylu. Portfele damskie czerwone to propozycja dla pań twórczych i energicznych. Portfele czarne to znakomity pomysł na prezent dla osoby, która ceni elegancję i wygodę użytkowania. Jest to kolor bezpieczny, polecany nawet w sytuacji, kiedy osoba kupująca prezent nie bardzo, jaki kolor portfela damskiego preferuje osoba, na której przeznaczony jest upominek. W ofercie są portfele damskie matowe i połyskujące (lakierowane). Portfel gładki zazwyczaj trafia w gust wielu kobiet – minimalistyczny design pasuje do wszelkich stylizacji i do każdego rodzaju torebki.

Jaki portfel wybrać: materiałowy, czy skórzany? Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie, ponieważ każdy kupujący ma inne potrzeby i gust. Najważniejsze, aby wybierając portfel być w zgodzie z sobą, a nie kierować się modą, czy wyborem innych osób.  Niezależnie od materiału wykonania portfele to produkty starannie wykończone i eleganckie. Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja skórzanych portfeli, wtedy dłużej wyglądają jak nowe i wzbudzają zachwyt.

Więcej na: www.skorzany.com

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię