Moto

Jak odblokować drzwi samochodu kiedy zatrzaśniemy kluczyki w środku?

Jak odblokować drzwi samochodu kiedy zatrzaśniemy kluczyki w środku?
Jak odblokować drzwi samochodu kiedy zatrzaśniemy kluczyki w środku?

Każdemu zdarzyła się taka sytuacja, śpieszysz się, bierzesz dużo rzeczy z auta, zamykasz drzwi i nagle orientujesz się że kluczyki zostały w stacyjce. Nie jest to nic przyjemnego, zwłaszcza jeśli za chwile musisz do niego wsiąść z powrotem, a nie jesteś w stanie przez zaistniałe zdarzenie. Zanim postanowisz otworzyć auto własnoręcznie, może warto się zastanowić nad innymi możliwościami. W przypadku starszych aut jest to jeszcze wykonalne, ale przy nowszych autach możemy dokonać dużych szkód robiąc coś takiego na własną rękę. Pamiętaj, ze specjalista może poradzić sobie z awarią w kilka minut bez Twojej ingerencji!

Najlepsze rozwiązanie przy zatrzaśniętych kluczykach

Nie ma co się łudzić – jeśli kluczyki zostały zatrzaśnięte w aucie, będzie nas to kosztować. Wielu ludzi na własną rękę próbuje otworzyć auto – próbują otworzyć zamek, uchylić szybę lub dostać się do środka innymi drogami. Warto jednak pomyśleć o najprostszym i najszybszym rozwiązaniu – wezwaniu ślusarza. Wielu ludzi nie kojarzy pracy ślusarza z autami, jednak Ci specjalizują się w otwieraniu zatrzaśniętych samochodów. Zatrzaśnięte kluczyki w aucie są jednym z częstszych powodów ich wyjazdów do klientów.

  • na rynku istnieje wiele firm ślusarskich które specjalizują się w obsłudze klientów z tego typu problemami
  • pracownicy takich firm posiadają przy sobie wszystkie potrzebne narzędzia i mają duże doświadczenie
  • są dostępni 24h – nigdy nie wiesz kiedy spotka Cię to frustrujące wydarzenie

Jeśli spróbujesz sam otworzyć auto możesz wyrządzić wiele szkód. Możesz uszkodzić zamek. Nawet jeśli później zadzwonisz do ślusarza może już on nie być w stanie Ci pomóc. Wymianą zamka w aucie zajmują się warsztaty samochodowe, czeka Cię długa droga umówienia się na określony termin i dostarczenia auta do warsztatu. Mając to na uwadze warto przemyśleć czy na pewno bycie złotą rączką Ci się opłaci.

Zatrzaśnięte kluczyki – jak temu zapobiec

Lepiej zapobiegać niż leczyć – przy temacie takim jak zatrzaśnięte kluczyki w aucie to zdanie ma duży sens. Ale jak zapobiegać takim sytuacjom? Warto mieć pod ręką zapasowy klucz. Można albo nosić go ze sobą, np. w torebce, albo mieć go w znanym sobie miejscu w domu. Jeśli awaria spotka nas pod domem jesteśmy wtedy w stanie szybko poradzić sobie z problemem, jeśli pod pracą lub w trasie – ktoś z bliskich może dostarczyć klucz zapasowy. Możesz też już wcześniej znaleźć firmę, która zajmuje się pomocą w takich sytuacjach – nie będziesz się denerwował i szukał gdy już awaria będzie miała miejsce. Dobrych fachowców znajdziesz na https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Specjaliści pomogą szybko i skutecznie z awarią, a Ty będziesz mógł dalej ciszyć się sprawnym autem i jego zawartością. Możesz też, a to najważniejsze, po prostu mieć głowę na karku i nie zapominać o kluczykach. Wyrób sobie nawyk wyciągania klucza ze stacyjki zaraz po zgaszeniu silnika. Dzięki temu nie będziesz musiał się już martwić zatrzaśniętymi kluczykami w samochodzie.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię