Biznes i finanse

Jak sprawdzić, kto dzwonił na Twój telefon?

Jak sprawdzić, kto dzwonił na Twój telefon
Jak sprawdzić, kto dzwonił na Twój telefon

Połączenia od nieznanych numerów to dość częste zjawisko. Nie zawsze chcesz odebrać, bowiem nie wiesz z kim masz do czynienia. Mogą to by ankieterzy, telemarketerzy lub osoby, z którymi nie masz ochoty ani czasu rozmawiać. Jak sprawdzić, kto dzwonił na Twój telefon?

Unikaj niechcianych połączeń z aplikacją Truecaller

Niechciane połączenia od ankieterów czy telemarketerów irytują nie jedną osobę. Nie zawsze masz chęć, aby  rozmawiać z kimś na tematy, które kompletnie Cię nie interesują.  Z pomocą przychodzi aplikacja truecaller, która z roku na rok zyskuje na popularności. Nic dziwnego.

Po pierwsze,  aplikacja w podstawowej wersji jest darmowa. Mamy jednak możliwość wykupienia konta premium, które chociażby wyłącza reklamy. Po drugie, nie ma w niej ograniczenia, które słynęło z iPhoneów, czyli nie musisz znać adresu e-mail osoby dzwoniącej, aby poznać jej tożsamość.

Aplikacja działa na takiej zasadzie, że gdy ktoś do Ciebie dzwoni, obok numery pojawia się identyfikacja osoby wykonującej połączenie. Aplikacja rozpoznaje numery m.in. banków, sklepów, kurierów, a także identyfikuje telemarketerów. Podczas połączenia, wyświetla się nazwa kontaktu.

Dzięki temu możesz zadecydować czy chcesz odebrać połączenie, czy nie. Co więcej, możesz od razu zablokować nie tylko połączenia ale także SMS-y. Drugą opcją na poznanie tożsamości, jest wpisanie numeru do aplikacji, zaraz po zakończonej rozmowie.

„Czyj to numer” – sposób na zidentyfikowanie nieznanego numeru

Ręczne zapisywanie numerów, od których nie chce się odbierać połączeń, to żmudny i czasochłonny proces.

Na szczęście problem z nieznanymi numerami i nachalnymi telemarketerami możesz rozwiązać w łatwiejszy sposób, a dokładnie za pomocą innowacyjnej aplikacji „Czyj to numer”. To projekt polskiego programisty, który identyfikuje telemarketerów, jeszcze zanim odbierzesz telefon. Na tej podstawie możesz zdecydować, czy chcesz rozmawiać z dzwoniącą osoba, czy zbagatelizować połączenie, a nawet i zablokować osobę dzwoniącą.

Co więcej, aplikacja jest mocno nastawiona na społeczność. Użytkownicy współtworzą rejestr, poprzez zgłaszanie nowych kontaktów i dodając je od razy do konkretnej kategorii. Można dodać numer nie tylko telemarketerów, ale również kurierów czy urzędów i innych.

Jak sprawdzić, kto dzwonił na Twój telefon?

Poza wyżej wymienionymi aplikacjami, w iPhone jest dodatkowa możliwość sprawdzenia, kto dzwonił z nieznanego numeru. Ta rewolucyjna funkcja została wprowadzona raz z systemem iOS9. Dzięki niej wyświetla Ci się zarówno imię, jak nazwisko osoby dzwoniącej. Nawe wtedy, gdy nie masz zapisanego jej numeru w telefonie. 

Działa to jednak tylko wtedy, gdy osoba ta wysłała CI e-mail z adresu, który jest powiązany z tym numerem telefonu. Jeśli tak się zdarzyło, to w momencie wykonania połączenia do Ciebie, zobaczysz sugestię, że to właśnie ta osoba do Ciebie dzwoni.

Przeczytaj także https://idream.pl/blog-pl/iphone/czyj-to-numer-telefonu-sprawdz-kto-dzwonil-na-twojego-iphonea.html, aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię