Moda Zakupy

Jak ubierać niemowlaka ładnie i wygodnie?

Ubranka dla niemowląt
Ubranka dla niemowląt

Ciuchy dla niemowlaka, mamy często wybierają jeszcze przed jego narodzinami. Zazwyczaj już po powrocie ze szpitala, ma kupioną, lub podarowaną przez bliskich garderobę czasem nawet na cały rok. Ubranka dla niemowląt często też przechodzą z rąk do rąk. Niekiedy robimy zapasy tak duże i z takim wyprzedzenie, że nasze dziecko niektórych rzeczy nie ma ani razu na sobie i przekazujemy je dalej komuś potrzebującemu, albo zostawiamy, jeśli planujemy w dalszej przyszłości kolejne potomstwo.

Ubranka dla niemowląt w niewielkim stopniu ulegają trendom modowym. W ich przypadku projektanci stawiają bardziej na wygodę i funkcjonalność.

Mimo obfitości ubranek, mamy często mają problem – jak dobrać ciuchy dla niemowlaka do pogody, pory roku, temperatury? Nasze babcie wiedziały swoje z całą pewnością – ciepło ma być. Dziś już nikt tak nie myśli. Ciepło, owszem, ale nie otulamy maluchów tak bardzo. Mimo wszystko musimy jednak pamiętać, że odczuwają one chłód bardziej, niż dorośli.

Najlepiej jest ubrać niemowlę  w chłodniejsze dni „na cebulkę”. Kiedy widzimy, że dziecko wierci się i marudzi, bo jest mu za ciepło, po prostu zdejmujemy jedną z warstw i gotowe!

Ciuchy dla niemowlaka powinny być wygodnie nie tylko dla dziecka, ale też dla rodziców, którzy je ubierają i przebierają kilka razy dziennie. Czasem przychodzi nam to robić w samochodzie, w toalecie, czy w innym niezbyt wygodnym miejscu. Ważne więc, żeby ubranka dla niemowląt łatwo było rozpiąć, zdjąć i założyć dziecku bez zbędnych nerwów z naszej i jego strony. Niemowlęta na ogół nie lubią przebierania, więc warto zadbać o takie ciuszki, które zaoszczędzą im stresu.

Poza tymi oczywistymi, praktycznymi względami, ubranka dla niemowląt powinny być kolorowe i wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku tkanin. Nie mogą „gryźć” delikatnej skóry dziecka. Skóra musi przez tkaninę swobodnie oddychać, co zapobiegnie tworzeniu nieprzyjemnych swędzących krostek zwanych potówkami i odparzeń. Pieluszka powinna być tym jedynym słabo „oddychającym” elementem stroju. Choć przy dzisiejszych świetnych technologiach, pieluszki również zapewniają skórze dziecka komfort, jaki za czasów naszych rodziców był nie do osiągnięcia. Na szczęście mało kto już pamięta, że ciuchy da niemowlaka bywały wykonane z ortalionu, a częstym elementem garderoby były ceratowe majteczki, które miały zapobiegać przeciekaniu zawartości ceratowych pieluch. Koszmar!

Sprawdź także: https://injit.pl/korzystaj-z-second-handow-online-to-oszczednosc-i-wsparcie-przyrody/

Mamy ogromny wybór ciuszków dla najmłodszych, tym bardziej więc możemy kierować się rozsądkiem, wygodą dziecka i własną, nie zapominając jednocześnie o estetyce garderoby naszych maleństw. Ciuchy dla niemowlaka możemy również kupić online. Przy tak dużej konkurencji, jaka obecnie panuje w handlu w sieci, każdy sprzedawca stara się jak najrzetelniej opisać skład i strukturę materiału, oraz podać dokładny rozmiar i inne detale niezbędne w dokonaniu wyboru. Ubranka dla niemowląt są zazwyczaj na tyle luźne i uniwersalne, że z pewnością uda się nam dokonać udanego zakupu bez przymierzania, za którym najmłodsze dzieci naprawdę nie przepadają.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię