Dom i ogród

Jak umeblować przedpokój?

Jak umeblować przedpokój
Jak umeblować przedpokój

Przedpokoje w blokach i kamieniach to najczęściej wąskie i małe pomieszczenia. Szczęście mają osoby, które dysponują większym i bardziej ustawnym przedpokojem. Problem pojawia się gdy przedsionka nie ma w ogóle, co zdarza się w kamienicach.  Pomieszczenie, które „zaprasza” do mieszkania/domu jest potrzebne, ponieważ pomaga utrzymać optymalną temperaturę w domu i porządek. W przedpokoju przede wszystkim powinno znaleźć się miejsce na odzież wierzchnią i buty. Urządzenie małego przedpokoju jest sztuką.

Funkcjonalna aranżacja przedpokoju

Przedpokój jest pierwszym wnętrzem, do którego wchodzą domownicy i goście.  Jest wizytówką mieszkania i dlatego powinien być urządzony gustownie i funkcjonalnie.  Ważną rolę w aranżacji tego pomieszczenia odgrywają barwy – ciemne kolory przytłaczają niewielkie wnętrza i jeszcze optycznie je zmniejszają. Jaśniejsze kolory ścian zdecydowanie dodadzą uroku i rozjaśnią przestrzeń. Biel nie jest polecana w przedpokoju, ponieważ widać na niej wszystkie zabrudzenia, o które w przedsionku nie trudno – błoto, piasek, kurz – to codziennie przynosimy zewnątrz. Bez obaw można postawić na takie barwy jak: beże, lekkie brązy, pastelowe odcienie różu i błękitu. W przypadku dużej rodziny przy jasnych ścian w przedpokoju, podłoga w ciemniejszym kolorze będzie funkcjonalnym i dobrym pomysłem.

Oświetlenie przedpokoju

Światło w przedpokoju ma spore znaczenie – ułatwia ocenę wyglądu przed lustrem i rozjaśnia pomieszczenia. Polecane jest światło sufitowe oraz kinkiet na ścianie lub przy lustrze. Przedpokój dodatkowo rozjaśni lustro, które doda wrażenie głębi i przy okazji sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na większe. W kompletach mebli do przedpokoju zazwyczaj jest lustro umiejscowione na szafie lub panelu wieszakowym.

Najlepsze meble do przedpokoju – meblościanki przedpokojowe

Pomysłów na urządzenie przedpokoju jest kilka – można zakupić osobno szafę, szafkę na buty, wieszak, lustro, a nawet regał lub niewielką komodę. Jest to dość kosztowna opcja i raczej polecana do większego przedpokoju. Drugim sposobem na aranżację tego pomieszczenia jest meblościanka do przedpokoju. Jej części różnią się w zależności od ceny.  Najtańsza jest opcja: szafka na buty plus panel z wieszakami i lustrem. Kolejną propozycją do dołożenie niewielkiej komody.  Najlepszym wyjściem jest komplet składający się z wąskiej szafy, szafki na buty i wieszaka. Szafa i szafka na buty mogą być połączone. Droższe  meble składające się z wieszaka, szafki na buty, szafy i komody – są przeznaczone do większych przedpokoi.

Przedpokój można urządzić w różnych stylach: od rustykalnego po minimalizm. Dostępne są meble jednokolorowe lub dwukolorowe. Aranżacja meblami do przedpokoju zapewnia spójny wystrój tego niewielkiego pomieszczenia.

Więcej można przeczytać na ladnydomek.pl

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię