Zakupy

Jak wybrać smoczek dla niemowlaka?

Jak wybrać smoczek dla niemowlaka
Jak wybrać smoczek dla niemowlaka

Kiedy noworodek jest już w drodze, konieczne okaże się wcześniejsze zakupienie odpowiedniego asortymentu. Jednym z podstawowych akcesoriów jest oczywiście smoczek dla niemowlaka, bez którego większość rodziców nie potrafi wyobrazić sobie wychowywania dziecka. W jaki sposób dobrać prawidłowy rozmiar smoczka? Z jakich materiałów może zostać wykonany? Jakie rodzaje smoczków najczęściej wyróżniamy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Dobieranie rozmiaru smoczka

Smoczek dla niemowlaka powinien być przede wszystkim prawidłowo dobrany pod względem wielkości. Wyróżnić możemy smoczki dla wcześniaków, dla noworodków, a także dla niemowląt. Te pierwsze przeznaczone są dla dzieci, które narodziły się przedwcześnie. Wyróżniają się tym, że są zdecydowanie drobniejsze od tych dla noworodków.

Warto pamiętać, że wyróżnić można 4 różne wielkości smoczków dla wcześniaków. Jeśli chodzi o smoczki dla niemowląt, przeznaczone są dla pociech oscylujących w granicach do 3 miesiąca życia. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, aby przypominały kształtem pierś matki. Smoczki dla niemowląt są dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

Z jakich materiałów może zostać wykonany smoczek?

Kiedy decydujemy się na wybranie smoczka dla niemowlaka, powinniśmy zastanowić się nad tym, z jakiego materiału smoczek dla niemowlaka będzie optymalnym rozwiązaniem. Zdecydowanie najpopularniejsze są smoczki kauczukowe, które charakteryzują się przede wszystkim tym, że są miękkie i jednocześnie plastyczne. W konsekwencji mamy do czynienia z doskonałym dopasowaniem się do buzi. Smoczki lateksowe są w całości odlewane, dlatego też stosunkowo łatwo jest je utrzymać w czystości.

Nie są jednak zalecane dla starszych dzieci, ponieważ możliwe jest odgryzienie kawałka. Często rodzice decydują się na zakup smoczków silikonowych, które są bezbarwne i nieco twardsze, dlatego też niebezpieczeństwo odgryzienia przez starsze dzieci jest zdecydowanie mniejsze

Jakie rodzaje smoczków możemy wyróżnić?

Niewielu rodziców zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że możemy wyróżnić kilka rodzajów smoczków. Pierwsze z nich, najbardziej popularne, to smoczki uspokajające. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaspokoić silną potrzebę ssania dziecka, co prowadzi do tego, że dziecko się uspokaja. Istnieją również smoczki dynamiczne.

Mają za zadanie odwzorowanie pracy brodawek podczas ssania piersi, a także mają podobny kształt. Smoczki na ząbkowanie okażą się idealne wtedy, gdy malec zacznie odczuwać problemy związane ze swędzącymi dziąsłami. Posiadają one specjalne wypustki, które to idealnie masują dziąsła, co prowadzi do dużego ukojenia.

Smoczki antykolkowe przeznaczone są dla dzieci, które mają w sposób szczególny problemy z kolką. Wywołuje ona duży ból i płacz dziecka, dlatego też warto czasem zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem. Tak, więc zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które zostały opisane w artykule.

Zobacz na: https://www.philips.pl/c-m-mo/smoczki

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię