Kuchnia

Kuchnia z kamienia – ponadczasowa i piękna

Kuchnia z kamienia – ponadczasowa i piękna
Kuchnia z kamienia – ponadczasowa i piękna

Kuchnia to miejsce szczególne – przestrzeń, w której przygotowuje się posiłki, spędza czas na wspólnym gotowaniu.  Meble kuchenne muszą nie tylko pięknie prezentować się, ale przede wszystkim powinny być odporne na plamy, wilgoć, gorące garnki i szklanki. Największe obciążenie musi znosić blat kuchenny, na którym przygotowuje się posiłki. Dostępne  w sklepach blaty są produkowane z różnorodnych materiałów i często cechują się dość ograniczoną trwałością. Po kilku latach użytkowania widać na ich przebarwienia, plamy, czy zarysowania. Najtrwalsze blaty wyprodukowane są z kamienia, najlepiej w zakładzie kamieniarskim.

Ponadczasowe blaty

Blat kuchenny jest narażony na różne niegodności związane z codziennym użytkowaniem. Jest częścią kuchennej estetyki, swojego rodzaju kropką nad „i” w meblach kuchennych. Blat z płyty wiórowej do trwałych nie należy i trzeba go wymieniać co kilka lat. Kuchnie z kamienia to jakość potwierdzona wiekowym doświadczeniem, której najważniejszą cechą jest odporność na wszelkie kuchenne czynności -od zarysowania do plam. Kamień naturalny, np.: granit, czy marmur dostępne są w różnych kolorach i fakturach, dzięki czemu może sprostać oczekiwaniom każdego użytkownika.  Warto zainwestować w blat, który przez wiele lat będzie zachwycał reprezentacyjnym wyglądem i trwałością. Po co wymieniać blat, co kilka lat, denerwować się każdym zadrapaniem, skoro można mieć w kuchni rzecz ponadczasową?

Do wszystkich stylów

Uniwersalność blatów kuchennych z kamienia polega na tym, że są idealne do każdej kuchni, bez względu na formę i kolor mebli oraz styl aranżacji tego pomieszczenia.  Zakład kamieniarski dopasowuje wielkość blatu do wymagań użytkownika, co jest dużym ułatwieniem w urządzaniu kuchni, ponieważ nie trzeba niczego docinać i blat idealnie komponuje się z meblami. Kamieniarz Białystok wykona blat zarówno do niewielkiej kuchni oraz do większego pomieszczenia, nawet z odcinkiem narożnym. Idealne docięcie sprawia, że blat kuchenny świetnie komponuje się z dolnymi szafkami, a meble stanowią piękną całość i ozdabiają kuchnię.

Symbol luksusu

Marmur i granit towarzyszą człowiekowi od czasów starożytnych. Dawniej ułożenie nimi jakiejkolwiek powierzchni oznaczało, że właściciel jest człowiekiem zamożnym. Obecnie nadal są synonimem wysokiego stylu i elegancji, choć kamieniarstwo dysponuje nowoczesnymi technologiami, które umożliwiają  łatwiejsze pozyskanie surowca. Blat kamienny kreuje niepowtarzalny styl wnętrza i nadaje kuchni wytwornej elegancji, wręcz luksusu.

Blat kuchenny kamienny stanowi piękną ozdobę kuchni, podkreśla urodę mebli i płytek.  Najważniejsze, że jest trwały i wytrzymały na różne niekorzystne czynniki, z którymi mamy do czynienia w kuchni.  Dobrej jakości blat kuchenny może zagwarantować tylko profesjonalny zakład kamieniarski.  Blaty dostępne w masowej sprzedaży charakteryzują się mniejszym okresem użytkowania i mogą być wykonane z gorszych materiałów, np.: z płyty wiórowej, czy drewna.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię