Biznes i finanse

Jak wykorzystać Facebooka do działań marketingowych?

Jak wykorzystać Facebooka do działań marketingowych
Jak wykorzystać Facebooka do działań marketingowych

Facebook nie tylko pozwala na błyskawiczne rozprzestrzenianie się informacji pomiędzy użytkownikami. Wspiera także reklamę online. Jak można wykorzystać Facebooka do prowadzenia własnych działań marketingowych?

Obecnie reklama na Facebooku jest jedną z najpopularniejszych metod reklamowych w sieci. Wykorzystują ją zarówno mniejsze, jak i większe przedsiębiorstwa, które pragną przyciągnąć do siebie nowych klientów.

Jak zatem zacząć prowadzenie działań reklamowych na Facebooku, aby wypromować swoją firmę jeszcze skuteczniej?

Własny profil na Facebooku to podstawa

Podstawą w rozpoczęciu działań reklamowych online przez Facebook jest założenie profilu firmowego. To on służy do prezentacji przekazu oraz do prowadzenia innych typów działań marketingowych.

Własny profil powinien być systematycznie uzupełniany o informacje przyciągające uwagę, angażujące, zachęcające do skorzystania z oferty. Powinny one odwoływać się do aktualnej sytuacji oraz podążać za trendami.

Takie działania nie muszą być związane z żadnymi kosztami, gdy przedsiębiorca prowadzi swój profil we własnym zakresie. Może on zaangażować do tego celu także dom mediowy. Warszawa to jedno z miast, w których można skorzystać z takiego wsparcia. Specjaliści z domu mediowego mogą wtedy poprowadzić profil w imieniu klienta.

Płatna reklama na Facebooku, czyli Facebook Ads

Założenie firmowego profilu nie wyczerpuje jednak możliwości reklamy na Facebooku. To medium oferuje również specjalny system reklamowy – Facebook Ads.

Za pomocą Facebook Ads reklama na Facebooku może stać się jeszcze skuteczniejsza. Metoda ta polega na prezentacji przekazu reklamowego pomiędzy postami, w formie wpisów sponsorowanych.

Warto przy tym wskazać, że może być ona znacznie bardziej efektywna niż zwykła reklama graficzna. Wynika to z faktu, że Facebook Ads pozwala na precyzyjne określenie grupy docelowej, której ma być ona zaprezentowana.

Podsumowując, reklama na Facebooku to skuteczny sposób promocji online. W jej realizacji może pomóc dom mediowy posiadający doświadczenie w social media marketingu.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię