Biznes i finanse

Magazyn wysokiego składowania grupy Amica znacząco zwiększy efektywność logistyki

Magazyn wysokiego składowania Grupy Amica znacząco zwiększy efektywność logistyki
Magazyn wysokiego składowania Grupy Amica znacząco zwiększy efektywność logistyki

W ramach optymalizacji działalności operacyjnej Amica inwestuje około 50 mln PLN w magazyn wysokiego składowania dużego AGD, który ma przynieść kilkanaście milionów złotych oszczędności rocznie. Planowane uruchomienie obiektu w III kwartale br.

47 m wysokości i blisko 6,5 tys. m2 powierzchni – to najnowsza inwestycja Amiki we Wronkach. Magazyn wysokiego składowania (MWS) dla dużego sprzętu AGD będzie najwyższą konstrukcją tego typu w Polsce i jednym z najnowocześniejszych magazynów w Europie. Będzie można w nim zmieścić aż 26 tys. miejsc paletowych na 230 tys. sztuk urządzeń dużego AGD. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu sterowaniu wydajność magazynu wynosić będzie ok. 1,6 tys. sztuk układanego sprzętu na godzinę. Wyjątkowa konstrukcja i wysokość budynku pozwolą w pełni wykorzystać powierzchnię, na której będzie przechowywany sprzęt.

Do budowy MWS zostały zaangażowane jedne z najlepszych firm w tej dziedzinie, jak np. Voestalpine z Austrii (wykonawca konstrukcji stalowej), Kardex Mlog z Niemiec (dostawca technologii i software), DeWaal (wykonawca palowania) oraz AWBUD (wykonawca branży budowlanej). W ramach realizacji całej inwestycji Amica współpracuje także z lokalnymi firmami, które będą miały znaczny wkład w ostateczny kształt MWS.

– Budowa ruszyła we wrześniu zeszłego roku. Planujemy, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania już w trzecim kwartale 2017 roku. To kolejny krok w rozwoju Grupy Amica, który pozwoli nam umocnić pozycję na europejskim rynku AGD – powiedział Marcin Bilik, Wiceprezes ds. Operacyjnych i Logistyki w Amica SA.

Budowa MWS to kolejny krok do powstania we Wronkach dużego Centrum Logistycznego Amica w ramach realizacji Strategii HIT2023. Nowy budynek w znacznym stopniu umożliwi firmie zarówno ograniczenie kosztów przewozu towarów, jak i ich magazynowania. Dodatkowo znacznemu skróceniu ulegnie czas dostawy towaru do klientów.

Prowadzone przez Amica inwestycje sprzyjają także rozwojowi Wronek oraz całego regionu. Budowa Centrum Logistycznego na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyniesie kolejny wzrost zatrudnienia, a magazyn będzie całkowicie przyjazny dla mieszkańców miasta i środowiska naturalnego – nie będzie emitował żadnych zanieczyszczeń ani hałasu. Zwiększony ruch samochodowy w regionie zostanie rozładowany dzięki powstającej obwodnicy.

Źródło: Amica

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię