Lifestyle Sport

Najdroższe pojedynki bokserskie

Jak wybrać najlepsze rękawice bokserskie?
Jak wybrać najlepsze rękawice bokserskie?

W jednym z wcześniejszych tekstów pisaliśmy, ile zarabiają polscy bokserzy. Dziś przyjrzyjmy się światowej czołówce i absolutnemu „top”, pod względem zainkasowanych kwot za walkę.

Polacy a reszta świata

Przeglądając dochody naszych rodzimych bokserów, często możemy odnieść wrażenie, że sport ten to raczej hobby niż zarobek. To smutna prawda, jeśli rękawice bokserskie zakłada średniej klasy pięściarz, to aby nie umrzeć z głodu i mieć z czego opłacić rachunki musi on podjąć jeszcze inną zarobkową pracę. Sprawa wygląda lepiej w sytuacji garstki najbardziej znanych bokserów, do których należał Gołota czy Adamek. Niemniej nawet oni też nie mogli liczyć na wielomilionowe kontrakty. Nie oznacza to jednak, że najlepsi w boksie nie zarabiają fortuny. Oto lista 10 największych „wypłat” za walkę.

10 najlepszych

  • Ranking na 10 miejsce otwiera Miguel Cotto, który za walkę z Floydem Mayweatherem Jr. Zainkasował „tylko” 8 milionów dolarów.
  • Dziewiąte miejsce należy do Witalija Kliczko, który zarobił 15 milionów dolarów, po wygranej walce z Kubańczykiem Odlaniera Solisa.
  • Lennox Lewis i Mike Tyson, te nazwiska muszą zwiastować duże pieniądze. Lewis nokautując w 8 rundzie swojego oponenta zarobił 30 milionów dolarów.
  • Kolejną pozycję na naszej liście zajmuje Mike Tyson, który podczas rewanżowej, wygranej walki z Holyfieldem w 1997 roku zainkasował 30 milionów dolarów. Czemu Mike jest wyżej w rankingu niż Lewis? Po pierwsze dlatego że w 1997 wartość siły nabywczej dolara była wyższa niż w 2002, a po drugie, Mike podczas walki zdołał sobie trochę podjeść, a jak wiadomo dobre uszka jednak kosztują.
  • Kolejny z braci Kliczko, Władimir dostał 32 miliony dolarów, za pokonanie Brytyjczyka Davida Haye.
  • Davida Haye, Brytyjczyk pokonany w 2011 roku w Hamburgu przez Władimira Kliczko również zainkasował 32 miliony dolarów. Niemniej jednak z racji przegranej można uznać, że znajduje się wyżej w rankingu (mniej się napracował w stosunku do efektów).
  • Oscar de la Hoya, pięściarz ten otrzymał 53 miliony dolarów za przegraną na punkty walkę z Floydem Mayweatherem Jr. Był to pojedynek o pas mistrzowski klasy WBC.
  • Manny Pacquiao kolejny pięściarz, który toczył pojedynek z Floydem Mayweatherem Jr. Przegrana Pacquiao była jednak bardzo opłacalna. Sportowiec otrzymał blisko 180 milionów dolarów.
  • Na trzecim miejscu pisaliśmy o Mannym Pacquiao, który zainkasował 180 milionów dolarów na przegranej. Zwycięski Amerykanin Floyd Mayweather Jr. w tej najdroższej walce w historii zdobył bagatela 260milnionów dolarów i jest obecnie jednym z najlepiej opłacanych pięściarzy na świecie.
  • Jeśli Floyd Mayweather Jr., uznawany za najlepiej opłacanego pięściarza świata, znajduje się na drugim miejscu, kto jest na pierwszym? W opisanej dziesiątce pojawiły się nazwiska braci Kliczko. Ich walka przeciwko sobie byłaby potencjalnie jedną z najdroższych walk w historii boksu. Niestety tylko teoretycznie, ponieważ bracia obiecali swojej rodzinie, że ich rękawice bokserskie nigdy się nie skrzyżują. Propozycje jednak wciąż płyną, więc kto wie.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię