Moda

Skarpetki kolorowe – do czego warto je dobrać?

Skarpetki kolorowe - do czego warto je dobrać?
Skarpetki kolorowe - do czego warto je dobrać?

Kolorowe skarpetki przestały być znakiem dzieciństwa. I wstydliwą częścią garderoby dorosłych. Stały się modne także wśród osób dorosłych. Nietuzinkowe, ciekawe wzory pozwalają szczyptę  szaleństwa w stylizacji. Kolorowe skarpety to kupują osoby, które uwielbiają bawić się  kolorami, mają niestandardowy styl i chcą przełamywać schematy w ubiorze.  Kolorowe skarpetki wzrok, a nawet poprawiają nastrój, ale na pewno nie można przejść obok nich obojętnie.

Zmieniająca się moda na skarpety

Moda na kolorowe skarpetki pojawiała się w Polsce kilka lat temu i przetrwała. Co więcej, zdobywa coraz więcej zwolenników. Jest to dość ciekawe zjawisko, ponieważ jeszcze kilka lat temu, skarpety uznawano za coś wstydliwego, co trzeba było ukrywać w butach i pod spodniami, a wystające skarpety spod spodni były obciachem. Zmieniła się moda i podejście do kolorowych skarpet – przestały być domeną dzieciństwa, a ich wystawanie spod butów nikogo nie gorszy i nie dziwi. Panuje powszechne przekonanie, że kolorowe skarpetki można nosić do luźnych i oficjalnych stylizacji. Można powiedzieć,  że wielobarwne i wzorzyste skarpety stały się trendem w modzie. Wiele wzorów wywołuje uśmiech na twarzy.

Do pantofli i sukienek

Jeszcze 10 lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy nosić skrpety do sukienki, szpilek, czy krótkiej spódniczki. Blogerzy modowi i projektanci mody uważają, że kolorowe skarpetki można nosić na dwa sposoby – można je dopasować kolorystyczne do jakiejś części garderoby, np.:

Skarpetki kolorowe od Takapara.com można nosić na kilka sposobów. Po pierwsze dopasować kolor do bluzki, podkoszulki  bluzy, spodni, wzoru krawata, a nawet paska, czy okularów. Drugą opcją noszenia takich skarpet  w sposób dowolny, w zależności od nastroju, to znaczy bez oglądania się na pozostałe kolory stylizacji. Wzorzyste skarpety ożywiają stylizację. Czarny garnitur i żółte skarpety lub skarpety w kolorowe paski, to niebanalne i świetne połączenie, choć zapewne babcia powie, że „to do siebie nie pasuje”. Obecnie modne jest przełamywanie barier w łączeniu barw, a kolorowe skarpetki świetnie nadają się takiej zabawy stylem.

Kolorowe skarpetki do firmowego stroju

W wielu firmach i instytucjach obowiązuje dresscode, to znaczy zestaw ubrań w określonym kroju i kolorystyce. Kierownictwo on na swobodny dobór stroju do pracy, ponieważ stawia na elegancję podstawą szacunku do klienta i jednym z elementów rozpoznawczych marki. Nawet w przypadku dresscode można ubrać kolorowe skarpetki pod spodnie i chociaż mieć świadomość, że ma się na sobie kolorowy element garderoby kontrastujący z narzuconym odgórnie strojem służbowym. Przełamują one nudę i rutynę stroju biurowego, chociaż nie mogą być eksponowane na zewnątrz.

Para skarpetek, w której skarpetki różnią się kolorem to symbol Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, obchodzonym 21.03. W tym dniu uczestnicy solidaryzują się z osobami z Zespołem Downa i zakładają skarpetki różniące się wzorem i kolorem. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce. Najważniejsze  w tym przesłaniu jest to, aby para skarpet nie pasowała do siebie. Jest to piękna akcja solidarnościowa.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię