Uroda

Szampon w kostce – naturalna pielęgnacja włosów

Szampon w kostce – naturalna pielęgnacja włosów
Szampon w kostce – naturalna pielęgnacja włosów

Zainteresowanie naturalną pielęgnacją ciała, twarzy, włosów stale rośnie. Nic więc dziwnego, że na rynku cały czas pojawiają się nowe propozycje kosmetyczne. Jednym z absolutnych hitów ostatnich lat okazał się szampon w kostce. Ta nietypowa forma pielęgnacji włosów zyskała sobie niemałe grono zwolenników.

Naturalnie i w duchu zero waste

Szampon w kostce to przede wszystkim produkt naturalny. Jest to specjalna wersja naturalnego mydła, tyle tylko że dedykowanego wyłącznie do mycia włosów. Skład opiera się tutaj na delikatnych, ale przede wszystkim naturalnych ekstraktach, środkach myjących. O popularności szamponu w kostce zdecydował jednak nie tylko naturalny skład. Jest to produkt, który jednocześnie jest ekologiczny, nie tylko w kontekście składu, ale i sposobu pakowania. Szampon w kostce albo w ogóle nie ma opakowania albo jest nim biodegradowalny papie. Nie ma tutaj plastiku, innych tworzyw sztucznych, a nawet szkła. To prawdziwy szampon z wersji zero waste. Co ważne, brak opakowania sprawia, że nie marnuje się także żadna część szamponu, nic nie zostaje w środku, wszystko można zużyć.  To wszystko sprawia, że szampon w kostce jest w pełni naturalnym, ekologicznym i neutralnym dla środowiska produktem. Do tego ma niewielką formę, zawsze więc łatwo go ze sobą zabrać na wakacje, w podróż służbową. Jeśli masz ochotę, możesz kupić małe opakowanie wielokrotnego użytku, w którym bez problemu, bezpiecznie przewieziesz szampon.  

Wyjątkowy skład dla piękna twoich włosów 

Ekologiczny wymiar produktu to jedno, natomiast liczy się oczywiście przede wszystkim jego skład. To dzięki skuteczności tego szamponu tak wiele osób zdecydowało się zamienić klasyczne butelki, pięknie pieniące się produktu na bardziej naturalną propozycję. Przede wszystkim szampon w kostce pozbawiony jest wszystkich tych składników, które wypełniają produkty drogeryjne, odpowiadają za ich piękny zapach, idealną konsystencję, doskonałą pianę, ale jednocześnie często podrażniają skórę naszej głowy. Nie znajdziesz tu więc:

 • parabenów, 
 • chemicznych barwników, 
 • SLS i SLES,
 • sztucznych wypełniaczy. 

Zamiast tego w składzie szamponu znajdują się naturalne składniki, które sprawiają, że szampon w kostce jest nie mniej skutecznych od tych, które możesz kupić w drogerii:

 • SCI i SCS – naturalne detergenty z oleju kokosowego, gwarantujące głębokie oczyszczenie i utrzymanie świeżości włosów, 
 • glukozyd decylowy zapewniający skuteczne i łagodne mycie,
 • masło shea, kakaowe, jojoba – oleje o działaniu odżywczym, łagodzącym i regenerującym,
 • olej rycynowy – stymulujący porost włosów,
 • glinka czerwona – zabezpieczające przed nadmiernym wydzielaniem sebum,
 • olejek cytrynowy – pielęgnujący skórę łojotokową, z grzybicą czy egzemą, chroniący przed infekcjami skóry,
 • olejek geraniowy –o działaniu przeciwbakteryjnym.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię