Zakupy

Zaopatrzenie dla zwierząt, czyli gdzie kupować karmę dla swoich pupili?

Zaopatrzenie dla zwierząt, czyli gdzie kupować karmę dla swoich pupili?
Zaopatrzenie dla zwierząt, czyli gdzie kupować karmę dla swoich pupili?

Tak, jak trzeba zwracać uwagę na jakość produktów, które serwujemy sobie, tak powinniśmy również patrzeć na to, co kupujemy swoim zwierzakom domowym. Nie tylko ludzie cierpią od mocno przetworzonej i niezdrowej żywności. Nasi pupile również! Dlatego tak istotna jest kontrola jakości karm, jakie kupujemy swoim psom, kotom i mniejszym zwierzątkom. Jakie karmy są zdrowe? Gdzie można je znaleźć, jeśli jesteśmy z Krakowa?

Zakupy w marketach – dobrze to przemyśl!

Praktycznie w każdym większym markecie znajdziemy cały dział z produktami przeznaczonymi dla zwierząt. Czasami są one dość spore, jednak po zapoznaniu się z całym asortymentem, szybko przekonamy się, że nie znajdziemy tam zbyt wielu pełnowartościowych produktów. W zamian dostępne będą wszystkie te, których reklamy można zobaczyć we wszelkiego rodzaju mediach.

pies

Warto wziąć taką karmę do ręki i przeczytać jej skład. Zapewne będzie on przypominał małe opowiadanie w dodatku pisane w języku obcym. Jeśli tak, to mamy problem. Im dłuższy i bardziej skomplikowany opis, tym gorsza jakość karmy, bo większość z wymienionych tam rzeczy to

  • chemiczne konserwanty,
  • sztuczne polepszacze smaku,
  • wypełniacze typu zboża czy kukurydza.

Wszystko to jest po prostu szkodliwe dla naszych czworonogów. Do tego zazwyczaj ilość mięsa w takich karmach, powiedzmy sobie szczerze, jest śladowa. W popularnych marketowych karmach znajdziemy ich niekiedy aż 4 procent. Optymalnie karma dla psa czy kota powinna zawierać go minimum 50 procent, a zdrowa i pełnowartościowa 70 procent. Takich karm niestety próżno szukać w większości marketów. Żeby ją dostać, trzeba odwiedzić sklep zoologiczny w Krakowie. Możemy również zrobić zakupy online.

Sklepy zoologiczne – stacjonarne i online

Miejscem, w którym znajdziemy zdrową i pełnowartościową karmę dla zwierząt, jest sklep zoologiczny. Przy czym trzeba zaznaczyć, że niestety, ale w niektórych także dostępne są gorszej jakości karmy, dlatego zakupy dla zwierząt musimy robić świadomie i przed wyborem produktów zawsze trzeba czytać ich skład. Ewentualnie odwiedzając stacjonarny sklep zoologiczny Kraków, można poprosić obsługę o wskazanie zdrowych i pełnowartościowych karm, w których zawartość mięsa wynosi minimum 50 procent.

Kupując jedzenie dla psa czy kota online, także należy czytać dokładnie opisy poszczególnych karm i wybierać takie, które będą miały najbardziej naturalny i bezpieczny skład, czyli będą bezzbożowe, z bogatą zawartością mięsa i pozbawione polepszaczy smaku oraz sztucznych konserwantów. Przy czym im krótszy skład karmy, który zawiera przede wszystkim mięso, makroelementy i witaminy, jakieś warzywa, owoce oraz zioła, tym lepiej!

Stacjonarny sklep zoologiczny Kraków Daisy

Zaletą zakupów w stacjonarnych sklepach zoologicznych jest możliwość skorzystania z fachowego doradztwa. Przynajmniej tak jest w przypadku sklepu zoologicznego w Krakowie Daisy. Jest to miejsce stworzone i prowadzone przez miłośników zwierząt, dlatego znajdziesz tam zdrowe i pełnowartościowe karmy mokre i suche, suplementy i smakołyki oraz szeroki wybór akcesoriów dla mniejszych i większych pupili. Sklep mieści się przy ulicy Grażyny 4 w Krakowie. Co ważne, można go odwiedzić razem ze swoim pupilem!

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię