Moda

Czym są buty podwyższające? Rodzaje

Wzrost jest niezwykle istotny dla wielu mężczyzn. Przyjęło się, że każdy mężczyzna powinien być wysoki, co stało się synonimem urody, siły, sprawności fizycznej czy też innych zdolności. Jest to bardzo krzywdzący pogląd, jednak kiedy trudno walczyć ze stereotypami, można wygrać z nimi w inny sposób. Buty podwyższające to właśnie szansa dla panów, którzy mają o kilka centymetrów mniej niż ich koledzy.

Potrzeba posiadania wyższego wzrostu

Rynek butów podwyższających zaczął rozwijać się już kilkanaście lat temu. Był odpowiedzią na ugruntowane w naszej kulturze przekonanie, że mężczyźni z wyższym wzrostem są oceniania lepiej. Podczas wielu sytuacji, w których wzrost i prezencja mają znaczenie – zwłaszcza u boku partnerki przechadzającej się na szpilkach – buty podwyższające dawały mężczyznom szansę na uzyskanie tak samo świetnego wyglądu, jak ich kolegom. Co więcej, były szansą na to, aby poczuć się pewniej w wielu wymagających sytuacjach, na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej, studniówki czy w dniu ślubu.

Buty podwyższające mogą być wygodne

Pierwsze buty podwyższającego, które były dostępne dla mężczyzn, nie odznaczały się zbyt dużą wygodą. Powstawały głównie jako buty wizytowe, które miały za zadanie wspomóc mężczyzn podczas ważnych wydarzeń. Traktowano je przy tym tak samo jak damskie szpilki – jako obuwie, który wymaga pewnych poświęceń.

Teraz jednak odchodzi się od tych poglądów i buty podwyższające są doskonałą alternatywą dla zwykłego obuwia. Są tak samo wygodne, miękki i doskonale dopasowane do męskiej stopy. Co ważne, możemy je znaleźć nie tylko jako modele wizytowe.

Jakie modele butów podwyższających możemy znaleźć?

Buty wizytowe podwyższające wciąż cieszą się największą popularnością wśród mężczyzn. To właśni od nich zaczęła się historia obuwia podwyższającego i wciąż to po nie najczęściej sięgają panowie, którzy pragną dodać sobie kilku centymetrów w kluczowych dla siebie sytuacjach. Obuwie podwyższające wizytowe odznacza się przy tym bardzo eleganckim wyglądem, o czym możesz przekonać się w sklepie Brilu. Jest idealnie dopasowane do stopy, wykonane ze skóry i wygląda tak samo wytwornie jak klasyczne pantofle, doskonale maskując podwyższenie.

Jednak oprócz butów wizytowych, możemy obecnie korzystać także z podwyższającego obuwia sportowego i casualowego. Te ostatnie modele są bardzo chętnie wybierane przez panów, których na co dzień nie obowiązuje dress code, ale którzy nie chcą rezygnować z kilku dodatkowych centymetrów w pracy czy innych sytuacjach społecznych. W ten sposób zawsze utrzymują swój wyższy wzrost i są bardziej pewni siebie niezależnie od tego, jaka sytuacja ich spotka.

Obuwie w stylu sportowym także może być zakładane na co dzień. To właśnie ono często chwalone jest za najwyższą wygodę. Gruba, miękka podeszwa, która dosłownie niesie mężczyznę, jest bardzo uniwersalna i pozwala poruszać się po wszystkich nawierzchniach. To świetny wybór dla wszystkich, którzy przez cały dzień pozostają bardzo aktywni.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię