Uroda

Eyeliner dla początkujących – idealna kreska na kilka sposobów

Eyeliner dla początkujących – idealna kreska na kilka sposobów

Czarna kreska na górnej powiece to prawdziwa klasyka makijażu, która sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Namalowanie równej kreski może sprawiać jednak pewne trudności, zwłaszcza początkującym. Nie martw się – są pewne sposoby, dzięki którym Twoja kreska zawsze będzie idealna.

Zacznij malować kreskę od środka oka

Intuicja podpowiada, żeby malowanie kreski rozpocząć od wewnętrznego kącika oka, jednak jest to podstawowy błąd. W tym miejscu potrzebna jest precyzja – jeśli zaczniesz kreskę od zbyt grubej linii, trudno Ci będzie poprawić cały makijaż bez jego zmywania. Zamiast tego rozpocznij malowanie kreski od środka oka i dopiero stąd delikatnie pociągnij linię do wewnętrznego kącika. Dzięki temu od razu wyczujesz odpowiednią grubość i łatwiej unikniesz błędów. Z wypełnieniem w okolicach wewnętrznego kącika możesz także poczekać do samego końca – kiedy kreska będzie gotowa, łatwiej ocenisz, jak dużego wypełnienia potrzebuje.

Nie naciągaj powieki podczas malowania kreski

Eyeliner bardzo często nakłada się na naciągniętą powiekę, chcąc uzyskać idealnie równą kreskę, jednak w rzeczywistości jest to tylko dodatkowe utrudnienie. Czasami delikatne naciągnięcie skóry jest przydatne, żeby wypełnić kreskę kolorem, jednak malowanie w całości na naciągniętej powiece sprawia, że nie widzisz jej prawdziwego kształtu. Kiedy puścisz skórę, Twoja kreska najpewniej ułoży się zupełnie inaczej niż wtedy, gdy ją naciągasz. Jeśli czujesz, że musisz delikatnie naciągnąć skórę, żeby dotrzeć eyelinerem w trudno dostępne miejsce, pamiętaj, żeby co chwilę sprawdzać, czy prowadzisz kreskę w dobrym kierunku.

Postaw kropkę tam, gdzie ma się kończyć kreska

Trudności może sprawiać nie tylko namalowanie kreski nad linią rzęs, ale i jej zakończenie w zewnętrznym kąciku oka. Zdarza Ci się namalować zbyt długą kreskę czy nieumiejętnie podciągać ją ku brwiom? Spróbuj więc namalować eyelinerem malutką kropkę w miejscu, w którym planujesz zakończyć swoją kreskę. Zrób to zarówno na jednej, jak i drugiej powiece, żeby od razu porównać ich umiejscowienie. Kiedy na obu powiekach masz już małe kropki, ostrożnie połącz je z kreską na linii rzęs. Rób to stopniowo, zaczynając od bardzo cienkiej linii, a unikniesz pomyłek i ewentualnych poprawek.

Skorzystaj z taśmy do makijażu

Taśma klejąca na co dzień raczej nie kojarzy się z makijażem, a warto wiedzieć, że istnieje jej specjalna kosmetyczna odmiana, która może Ci go ułatwić. Wystarczy zaledwie niewielki kawałek takiej taśmy, który przykleisz w zewnętrznym kąciku oka, żeby wygodnie poprowadzić idealną kreskę eyelinerem bądź ciemnym tuszem. Najważniejsze, żeby taśma dobrze trzymała się skóry i nie przepuszczała kosmetyku. Kiedy eyeliner wyschnie, delikatnie zdejmij taśmę i gotowe – stworzenie idealnie równej kreski jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Przetestuj eyelinery w płynie, żelu czy markerze

Eyelinery to szeroka grupa produktów, wśród których znajdziesz kosmetyki w płynie, żelu czy markerze. Każdy z nich ma nieco inną specyfikę, przez co różne osoby preferują różne formy eyelinerów. Zanim na stałe przywykniesz do aplikacji jednego typu produktu, przetestuj różne formuły. Może się okazać, że inna forma eyelinera jest dla Ciebie łatwiejsza w aplikacji i pozwala Ci stworzyć efektowniejszy makijaż.

Dla osób początkujących poleca się głównie eyelinery w markerze, bardzo precyzyjne i łatwe w prowadzeniu po powiece. Jeśli masz wprawę w nakładaniu cieni do powiek, dobrym wyborem może być konsystencja żelu zamknięta w małym słoiczku z dołączonym aplikatorem. Eyeliner w płynie daje wyraźne efekty, ale może wymagać nieco wprawy w aplikacji z pomocą małego pędzelka, który prowadzi się po powiece delikatnymi, ale pewnymi ruchami.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię