Lifestyle

Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka
Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Idealny prezent to taki, który jest ciekawy, oryginalny i praktyczny, a przy tym dany prosto z serca. Jakie podarki sprawdzą się doskonale na Dzień Babci i Dziadka?

Kiedy wejdziemy do sklepu, znajdziemy mnóstwo okolicznościowych prezentów. Zanim jednak bezwiednie po coś sięgniemy, zastanówmy się, czy nie będą to tylko kolejne przedmioty, które Babcia lub Dziadek będą przesuwać z miejsca na miejsce podczas sprzątania.

Prezent zrobiony własnoręcznie

Bez zwątpienia kiedy wykonamy coś dla dziadków samodzielnie, będzie to wyjątkowo miły prezent. Coraz więcej osób interesuje się DIY, więc powstaje wiele blogów i stron stanowiących bogactwo inspiracji. Pomysły tego typu są bardzo kreatywne, a przy tym często łatwe w wykonaniu. W taki prezent włożymy całe serce i dziadkowie z pewnością to docenią. Jest to także fantastyczny dodatek do większego prezentu. Zastanówmy się w takim razie, co możemy wziąć pod uwagę, będąc na zakupach.

Portfel

Jednym z oryginalniejszych, a zarazem praktycznych prezentów są portfele. Najczęściej te, z których korzystają dziadkowie, służyły im przez lata i przydałaby się wymiana. Portfel damski skórzany jest trwały i elegancki. Do wyboru są różne wzory, kolory i rozmiary i dość łatwo wybierzemy coś, co się spodoba Babci. Tak samo skórzany portfel możemy wręczyć Dziadkowi. Wtedy najlepiej sprawdzi się klasyczny wzór i kolor czarny lub brązowy.

Szal

Przyjemny w dotyku i ciepły szal będzie wymarzonym prezentem w zimę. Będzie przypominać o wnukach przy każdym wyjściu z domu. Wybierając szale męskie lub damskie, zastanówmy się nad kolorystyką i tym, czy materiał będzie miły dla skóry. Pomyślmy, w jakich ubraniach chodzą dziadkowie i jakie lubią kolory. Dzięki temu szal będzie pasował do wielu strojów.

Zestawy prezentowe

W roli podarku dobrze sprawdzają się różnego rodzaju zestawy prezentowe. Możemy je stworzyć samodzielnie. Wystarczy, że kupimy to, co chcemy wręczyć i ładnie zapakujemy. Równie dobrze możemy postawić na gotowe produkty. Po pierwsze wychodzą korzystnie pod względem cenowym, a po drugie są estetyczniej i bardziej elegancko zapakowane, niż my byśmy byli w stanie zapakować. Ciekawe są zestawy prezentowe dla mężczyzn, jakie przygotowała marka Lancerto. Do wyboru są przykładowo szal z portfelem, pasek automatyczny z wymiennymi klamrami, czy zestaw skarpetek. Jeśli zestaw prezentowy chcemy podarować Babci, też znajdziemy go bez problemu.

Inne prezenty

Nie zapominajmy, że powyższe pomysły to zaledwie kilka inspiracji. Każda osoba jest inna i ma inne potrzeby. Dlatego też podczas wyboru nie kierujmy się modą, a tym, co rzeczywiście spodobałoby się naszym dziadkom, albo czego potrzebują. Może jest to książka, jaką chcą przeczytać, albo stłukł się ulubiony kubek? A może przydałby się ciepły koc lub aktualne zdjęcie wnuków? Kiedy się chwilę zastanowimy, to pewnie przyjdzie nam do głowy coś jeszcze. Najważniejsze jednak, byśmy o swoich bliskich pamiętali i podarowali to, na czym zależy im najbardziej – nasz czas, a prezent będzie miłym zwieńczeniem wspólnie celebrowanego święta.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię